1406 – RECENZE – Rychlé shrnutí krátké hry!

Mike Williams se považuje za experta na paranormální jevy, kterého nic nevyděsí ani nepřekvapí. Sám na duchy nevěří, a když zjistil, že se na mrazivých příbězích dá vydělat spousta peněz, směr jeho kariéry byl jasný. Mike začal na internetu hledat inspiraci pro svoji novou knihu, znepokojivého články ho dovedly až do Pennsylvánského městečka Centralia.

  • Datum vydání: 21. března 2019
  • Vývojář: indie_games_studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Unavený Mike přijede do Centralie uprostřed noci, z posledních sil se vyhrabe do postele a dopřeje si trochu toho odpočinku. Hra začíná nad ránem, Williams je nelítostně probuzen zvonkem u dveří a ať chce nebo ne, musí se jít podívat, kdo ho ruší.

Jako první věci si ve hře všimnete, že Mike chodí neuvěřitelně pomalu, na jednu stranu chápu, že se právě probudil, ale občas by mohl přidat do kroku. Nejlepším přítelem se vám stane svíčka, kterou hlavní postava nepouští z ruky. Některé vypínače sice fungují a sem a tam dostanete normální osvětlení, ale svíčka je prostě svíčka. Cílem hry (jako asi v každé hororovce) je dostat se až na konec příběhu, nezbláznit se přitom a alespoň se pokusit odhalit co za paranormální bordel se to kolem vás děje, ale v tomhle žánru stejně nikdy nedostanete odpovědi.

Hra 1406 je na Steamu jenom za 5€ a tomu taky odpovídá její kvalita. Graficky vypadá celkem dobře, ale najdete hodně nedostatků, například chybějící stín hlavní postavy, vidíte totiž jenom stín svíčky. Divná je i animace hlavy poltergeista, který vás začne „olizovat“ (asi má jít o jump scare). Drobné nedostatky však vyvažuje atmosféra, slyšíte divné zvuky, vidíte věci, které byste vidět neměli a nemáte tušení co dál.

Osobně nejsem velký fanoušek hororovek, přijdou mi všechny dost podobné a není v nich moc akce. Docela mě překvapilo, že mě 1406 začalo opravu bavit, dům se začal měnit a vypadalo to, že už se někam dostáváme a najednou bum. Dveře, které se celou dobu nechtěli otevřít se rozletěli a hra mi oznámila, že jsem přežila. Docela by mě zajímalo, jakou inspiraci Mike v tom domě našel, protože za těch 15 minut, kterých mi zabralo hru dohrát jsem já žádnou nenašla.

Podle popisu hry na Steamu jsem čekala víc čtiva nebo něčeho, co by vysvětlilo proč vlastně Williams do města přišel. Co hledá? Straší jenom v tomhle domě? Můžete tam umřít nebo má hra jenom jeden konec? Prostě samé otázky…

Hodnocení 3/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.