2048 – MOBILNÍ HRY – Vražedná čísla!

Máte rádi logické hry? Chcete při hraní trošku potrápit své mozkové závity? V tom případě byste rozhodně měli vyzkoušet hru, na kterou se podíváme dneska. Jedná se o hit z nedávné doby, 2048.

Jak už název prozrazuje, v této hře se budete potýkat s čísly. V poli o rozměrech 4×4 kostičky začínáte s dvěma políčky s číslem 2. Vašim úkolem je spojovat kostičky se stejným číslem k sobě. To uděláte pohybem doprava, doleva, nahoru, nebo dolu. Posunutím se pohnou všechny kostky v poli. Ty se stejným číslem se spojí a tím vytvoří o řád vyšší násobek dvojky.

Cílem hry je nahrát co nejvyšší skóre a pokud možno dosáhnout čísla 2048, což je dva na jedenáctou.

Hra byla prvně vydána v březnu roku 2014 a okamžitě se z ní stal hit internetu. Vývojářem byl v té době 19ti letý Gabriele Cirulli. Kromě Androidu a iOSu je hra dostupná i online v internetovém prohlížeči. Hra je dostupná zadarmo.2048

Za krátkou dobu se na Google Play a App Store objevily další aplikace, které navazují na tento nápad. V současné době nejstahovanější verze hry je od vývojáře 2048 Games, který spadá pod Wiscod Games. Tato verze oblíbeného kvízu má v současné době více než 5 milionů stažení. Ohodnotilo ji více než 165 tisíc lidí, kteří jí udělili 4,3 hvězdičky z celkových pěti.

Právě od vývojáře 2048 Games můžeme najít ve webové verzi hry i další obohacení. Chcete si zahrát Flappy Bird s vaší oblíbenou dvojkou? Nebo vás baví Tetris? Zdají se vám čísla nudná? Žádný problém! Můžete je vyměnit za barvy, hlavy psů, nebo za oblíbené pokémony. Můžete také vyzkoušet pomatenou verzi hry, která vám generuje náhodná čísla.

Oslovila vás tato logická bomba? A které její verzi dáte přednost? Skládáte dohromady raději čísla a nebo pokémony?

Originální hru najdete ke stažení na Google Play a na App Store. Webovou verzi hry i s možnostmi hry si můžete zahrát zde.

+ logická hra
+ velmi chytlavé

– stereotypní
– těžké dosáhnout 2048

7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.