2K připravuje vylepšenou kompilaci všech tří dílů Bioshock – NOVINKY

Kdo by neznal sérii Bioshock? Vývojářům se podařilo skloubit výbornou hratelnost se skvěle propracovaným příběhem, což u FPS titulů nebývá vždy samozřejmostí. Za celou sérií stojí americké vývojářské studio z Massachusetts – Irrational Games – které podporují pánové z 2K. Osobně se musím přiznat k jedné velmi trestuhodné skutečnosti – nehrál jsem první ani druhý díl série Bioshock. Proč bych ale o tom psal, kdybych tuhle sérii neznal? Hrál jsem Bioshock Infinite a učaroval mě neskutečným způsobem. Vzdušné město New Columbia je absolutně překrásné a jen podtrhuje atmosféru celého dílu (a potažmo i celé série), kterou chtěli vývojáři vytvořit. A co ten příběh? Musím uznat, že si opravdu rád zahraji hry, ve kterých se celý spád hry soustředí na příběhovou linku. A Bioshock Infinite? Zápletka mi přišla zprvu klasická, ale jakmile se příběh trochu více zamotával, byly potřeba přestávky, abych to všechno zpracoval. A konec, k tomu snad nemusím nic říkat – kdo hrál, pochopí.

bioshock-infinite

Studio 2K chce pravděpodobně jejich (poněkud staré) hry zvednout z popela, jelikož jsou si vědomi, že hra má co nabídnout a je stále více hráčů, kteří ji ještě nehráli. Právě proto oznámili příchod speciální „nextgen“ kompilace všech tří dílů i se všemi dosud vydanými DLC. Říkají tomu „Bioshock The Collection“ a podle mnohých spekulací to může naznačovat příchod čtvrtého Bioshocku, což by byla obrovská bomba. Bioshock The Collection ale nepřinese hry, jak je známe, nabídne totiž přepracované textury, vylepšené detaily a všechny potřebné úpravy, aby se hra na dnešních strojích skvěle vyjímala.

Bioshock The Collection obsahující hry Bioshock, Bioshock 2 a Bioshock Infinite a všechna vydaná DLC vyjde 13. září tohoto roku pro PC, Xbox One a PlayStation 4. Nevím jak vy, ale já se moc a moc těším, protože se alespoň díky tomu konečně dokopu k tomu, si zahrát i první dva díly. A vy, kteří jste některý z těchto dílů nehráli, nebo jste snad o Bioshock jenom slyšeli, rozhodně neváhejte – minimálně třetí díl můžu doporučit a vsadím se, že to samé se dá říct i o prvním a druhém dílu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *