3 bojovky posledních let, které byste určitě neměli minout

  • Mortal Kombat

Mortal Kombat je série arkádových bojových her s původním určením na počítače a hrací automaty, ač spoustu let vycházel pouze na herní konzole. Byl vyvinut na základě reálných pohybů opravdových herců a je typický až nesmyslnou krvelačností a brutálností, především co se týče velmi detailních finišovacích skillů tzv. Fatalit. Je dokonce tak brutální, že pokaždé, když nový titul vyjde, je v Německu zakázaný na dalších 10 let. To zní docela jako sranda, ne?
Mortal Kombat X

Děj se odehrává ve fiktivním světě skládající se ze šesti přeživších říší. Lidé obývají „Earthrealm“ který ochraňuje bůh hromu Raiden, říši „Outworld“ – oblast neustálých nepokojů, prohlašuje nelítostný císař Shao Kahn za svojí vlastní, ohnivé hlubiny „Netherrealmu“ jsou domovem démonů a temných válečníků, v oblasti „Seido“ je struktura a pořádek nade vše, v „Realm of Chaos“ se naopak obyvatelé neřídí pravidly vůbec a konstantní vřava a změny jsou uctívané a poslední říše „Edenia“ je známá pro svou krásu, umělecký projev a dlouhověkost jejich obyvatel. Staří bohové rozhodli, že obyvatelé jedné říše mohou dobýt jinou říši jedině tím, že porazí jejich největší válečníky v turnajích Mortal Kombat. Tohle všechno vlastně ve výsledku znamená, že si můžete vybrat z široké škály bojovníků, přičemž každý má trochu jiné schopnosti, jinou fatalitu ale i třeba rychlost s jakou se pohybuje.
Co je nutné říci, tak že především co se týče herních konzolí, může být předvedení požadovaného pohybu či comba docela obtížné. Některé série vyžadovaly až 11 znakovou kombinaci pro epické finále.
Nejnovějším dílem je momentálně Mortal Kombat X, ale pokud chcete tuto pecku zkusit, neuděláte chybu s žádnou verzí této báječné série.

  • Injustice: Gods Among Us

Pokud jste milovníky komiksů jako já, rozhodně byste neměli tuto hru vynechat. Jedná se o dílko od stejných autorů jako Mortal Kombat, ostatně je to na tom i vidět, což však není vůbec na škodu. Takže o co tady vlastně jde? No, ve zkratce řečeno Supermanovi trochu hráblo po smrti Lois Lane a jeho nenarozeného syna a je z něj tak trochu elitářský vůdce společnosti, což je samozřejmě někomu proti srsti. Můžete se tu setkat se všemi možnými záporáky i kladnými hrdiny ze světa DC komiksů od Catwomen přes Aquamena až po Green Lanterna a Jokera, přičemž každý má samozřejmě svůj vlastní styl boje. U někoho se jedná o vychytané zbraně, u druhého o laserový pohled a třeba u Harley Quinn o házení dortů a mlácení obrovskou palicí. Vybrat si tedy jistě může každý dle svého vkusu, preference pohlaví i oblíbeného skillu.
Green Lantern

Velmi zajímavou záležitostí jsou zde mapy. Většinou se jedná o několikaúrovňové arény, kde je možné soupeře prohodit například přes půl Waynova sídla či do skryté místnosti v Jokerově skrýši a přitom mu způsobit náležitá zranění. V každé mapě se většinou také nachází pár věcí, které lze použít v boji, když se k nim zrovna správně přiblížíte. Jde třeba o sud s kyselinou, letadlo nebo třeba oplácení soupeře o fontánu. Ovládání není nijak složité a brzy mu každý přijde na kloub, ač třeba drží hru podobného ražení v rukou poprvé.

Superman vs. Batman

  • Tekken

Další série bojovek tentokráte od Japonských tvůrců Namco, což jsou třeba ti samí lidé, co na svět přivedli PacMana. První díl vyšel už v roce 1994 a od té doby vzniklo mnoho pokračování, filmů i tištěných médií týkající se této grandiózní série. Asie z toho samozřejmě čiší všemi proudy, už co se týče vzhledu postav ve stylu anime či zvířecími charaktery jako je velký medvědí či pandí bojovník. Arény jsou samozřejmě v tomtéž duchu, tudíž nikoho nemůže překvapit rozkvetlá zahrada či chrám. Tato série je naprosto čistým ukazatelem asijských bojových umění s trochou videoherního šmrncu, nečekejte přehnané efekty jako například u Injustice, ale naprosto zběsilou a hodně rychlou řežbu ve stylu Jackieho Chana či Umy Thurman v Kill Billovi. Ovládání je asi nejjednodušší ze všech jmenovaných her, ale nedejte se zmást, nejde pouze o bezmyšlenkovité mačkání tlačítek s tím, že to možná vyjde. Velkou roli zde hraje načasování comb i uhýbání a promyšlené skoky. Pokud tedy chcete tuto hru ovládnout na mistrovské úrovni, připravte se na notnou dávku taktizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *