3 Out of 10 – RECENZE – Sitcom o herním studiu, který je zároveň hra!

21. 03. 2021 Nikola Štěrbová
539 zhlédnutí

3 Out of 10 je novinka studia Terrible Posture Games, které si všichni pamatují díky bullet hell hře Mothergunship. Tentokrát se pustili do jiného žánru a přináší hráčům interaktivní sitcom s tím správným poměrem akce a vtipných scének.

 • Datum vydání: 6. srpna 2020
 • Vývojář: Terrible Posture Games
 • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox Series X a S

3 Out of 10 je ve svém základu sitcom o indie herních vývojářích ze studia Shovelworks, kteří mají velký sen a každý den se snaží posunout o kousek blíž k jeho splnění. Celý příběh se točí kolem vývoje her a situace ve studiu. A protože je to sitcom, je hra rozdělená do několika epizod s vlastním příběhem.

Všechno začíná s příchodem Midge do studia, mladá animátorka nastupuje na místo Javiera, který při práci ve studiu vyhořel a doslova explodoval u svého stolu. Hned první den se Midge seznámí s ostatními lidmi ve studiu. Grafik Vyper vypadá přátelsky, ale má problémy se zvládáním vzteku, zmatený game designer Kevin stěží trefil do práce, robot Timothy, by si zasloužil menší kontrolu disku a k tomu všemu Pylon, tech artist z jiné planety.

Studio nikdy nedostalo lepší hodnocení než je 3 z 10 a žádná z postav neví, jaké by to vlastně bylo, kdyby pracovaly v úspěšném herním studiu. Všechno má změnit jejich nová hra, Surfing with Sharks, jedna z těch běhacích her bez konce, která tentokrát bude mít konec.

Po několika cutscénách a kecání se konečně dostane na trochu gameplaye. První puzzle je jednoduchý, stačí projít přes společnou místnost plnou pohovek. Nejde zrovna o těžký úkol, ale je na čas, takže je tam troška stresu. Procházení studia a sbírání užitečných věcí je bez větších problémů a hra dává hráčům přesně to, co slibuje – interaktivní sitcom.

3 Out of 10 je přinejmenším zajímavá hra. Jako v každé sitcomu jde hlavně o příběh a vztahy mezi postavami. A pokud vám nevadí, že velkou část hry strávíte v dialogu mezi postavami nebo sledováním cutscén, určitě vás bude bavit. Jediným problém jsou celkem krátké epizody, je jich jenom 5 a na konci je obrovský cliffhanger. Takže stejně jako u sitcom musíme čekat na druhou sérii.

Hodnocení 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0