3 střílečky, na které už jste možná zapomněli

  1. Blake Stone: Aliens of Gold

Tato hra vyšla roku 1993 pod společností Apogee pouhý týden před uvedením nyní již naprosto legendárního Dooma. To je nejspíš hlavním důvodem, proč nedosáhla takového úspěchu. Mohli jste se v ní setkat s rozmanitými nepřáteli od mimozemšťanů až po mutanty. Herní systém je strukturován do bludiště a nabízí celkem zábavné interakce s vědci, jež vás zásobí municí či cennými předměty.

blakestone5

  1. Outlaws

Střílečka z rukou autorů LucasArts a překvapivě není zasazená do světa Hvězdnáých válek, ale do westernového prostředí a datuje se k tomu 1997. Originální je právě svým zasazením, ale i větším důrazem na příběhovou stránku s vydařenými minifilmy. Za zmínku jistě také stojí v té době ne úplně klasické zneškodňování nepřátel z dálky za pomocí pušky s hledím.

Outlaws

  1. Redneck Rampage

Jako poslední jsem zvolila hru taktéž z roku 1997, která byla originální svým příběhem – mimozemšťané ukradnou hlavním hrdinům prase. Ano, slyšíte správně, prase. Je to vlastně takový výsměch vesničanům, jižanským buranům a Texasu. Zdraví si zde doplňujete pravou nefalšovanou pálenkou a pořádným žrádlem. Jako vedlejší efekt pak krkáte a prdíte, když to přeženete, takže nejste schopni proklouznout kolem nepřátel, nebo máte alkoholem rozmazané vidění. Konec levelu pak není klasickým exitem, ale končí praštěním burana po hlavě. Tak kdo by si tohle nechtěl zahrát, no ne?

3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.