3 střílečky, na které už jste možná zapomněli

19. 10. 2015 Gabriela Ubryová
2 333 zhlédnutí
 1. Blake Stone: Aliens of Gold

Tato hra vyšla roku 1993 pod společností Apogee pouhý týden před uvedením nyní již naprosto legendárního Dooma. To je nejspíš hlavním důvodem, proč nedosáhla takového úspěchu. Mohli jste se v ní setkat s rozmanitými nepřáteli od mimozemšťanů až po mutanty. Herní systém je strukturován do bludiště a nabízí celkem zábavné interakce s vědci, jež vás zásobí municí či cennými předměty.

blakestone5

 1. Outlaws

Střílečka z rukou autorů LucasArts a překvapivě není zasazená do světa Hvězdnáých válek, ale do westernového prostředí a datuje se k tomu 1997. Originální je právě svým zasazením, ale i větším důrazem na příběhovou stránku s vydařenými minifilmy. Za zmínku jistě také stojí v té době ne úplně klasické zneškodňování nepřátel z dálky za pomocí pušky s hledím.

Outlaws

 1. Redneck Rampage

Jako poslední jsem zvolila hru taktéž z roku 1997, která byla originální svým příběhem – mimozemšťané ukradnou hlavním hrdinům prase. Ano, slyšíte správně, prase. Je to vlastně takový výsměch vesničanům, jižanským buranům a Texasu. Zdraví si zde doplňujete pravou nefalšovanou pálenkou a pořádným žrádlem. Jako vedlejší efekt pak krkáte a prdíte, když to přeženete, takže nejste schopni proklouznout kolem nepřátel, nebo máte alkoholem rozmazané vidění. Konec levelu pak není klasickým exitem, ale končí praštěním burana po hlavě. Tak kdo by si tohle nechtěl zahrát, no ne?

3Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0