60 parsecs! – NOVINKY – Rajčatová polévka je zpět!

Minulý rok nám vývojáři z Robot Gentleman přinesli hru 60 seconds. Hra se i přes svou jednoduchost stala neuvěřitelně populární a diskutovanou jak ve všech herních magazínech, tak i mezi samotnými hráči. Vývojáři se proto rozhodli na tento úspěch navázat podobnou hrou 60 parsecs.

Stejně jako v 60 seconds je hlavním úkolem hráče přežít. Přežívat tentokrát nebude rodina hlavního protagonisty, ale posádka z havarované vesmírné lodi. Jde o to, že při jejich vesmírném průzkumu přišli o svou loď, nicméně se dokázali rychle nasoukat do únikového modulu a vystřelit se do otevřeného vesmíru.

60 parseces bude začínat stejně jako 60 seconds. Máte poměrně krátkou dobu na to posbírat všechny užitečné věci předtím, než přijdete o svou loď. Potom už bude jenom na hráči, jak dokáže hospodařit se s jídlem, které si vzal s sebou a jestli dokázal sebrat i něco, co může posádce skutečně zachránit život. Jako v 60 seconds se může vaše posádka zbláznit, pokud je nebudete mít jak zabavit. Můžou kdykoliv onemocnět a bez lékárničky jim těžko pomůžete. A vzhledem k tomu, že se hra bude odehrávat ve vesmíru, čekám, že se objeví i nějací ti mimozemšťané.

Aby hra měla nějaký smysl, vaší hlavní starostí nebude to, jestli máte dost jídla a vody, ale pokus o návrat zpátky Zem. Možná se dočkáme dvou různých konců, podobně jako v 60 seconds a jeden z nich by mohl být na jiné po planetě, ale to je jenom moje domněnka. Na to jak to bude, si budeme muset ještě chvíli počkat.

Na co se tedy můžeme těšit? Čeká nás hra, která naprosto unikátním způsobem vypráví příběh posádky ztracené daleko od domova. Všechno v ní je náhodně generované a tak se nikdo z nás nemůže připravit na to, co nás čeká. Budeme moct prozkoumávat vesmír kolem nás, opravovat věci na lodi a jako kapitán dělat všechno pro to, aby se celá posádka dostala domů. Už teď je jasné, že bude 60 parsecs stejně úspěšná jako starší bratříček, ne-li úspěšnější. Taky už se tak těšíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.