60 seconds – RECENZE – Dokážete přežít apokalypsu?

Vývojář: Robot Gentleman
Datum vydání: 26. května 2015
Žánr: Survival, post-apokalyptické

Indie-survival hra, ve které dostanete 60 vteřin na to, abyste si po domě posbírali různé věci a přežili s nimi v protiatomovém krytu. Musíte se rychle přizpůsobit novému způsobu života, vypořádat se s radiací, a tenčící se zásobou vody a polévky, dokud nepřijde záchrana.

Po rychlém sebrání nejdůležitějších věci z domu jako je rádio, které ohlásí, že se blíží armáda nebo jídla a pití, zajišťující dostatek sil na přežití konce světa. Důležité je sbalení nějaké té hry, protože sedět dlouhé dny v bunkru bez zábavy, vede k zoufalství. Samozřejmě musíte do bunkru dovléct i členy své rodiny. Zalezte se svou postavou (Tedem) do bunkru a připravte se na apokalypsu.

Na lehčích obtížnostech v bunkru máte nějaké zásoby už připravené, na těžších jste na všechno sami. Všechny eventy jsou ve hře náhodně generované. Některé události jsou pevně stanovené, aby se hra dala dohrát, například kontaktování armádou, ale to je zase ovlivněno tím, jestli máte nebo nemáte rádio.

Každý člen rodiny může kdykoliv jít ven z krytu na výpravu, nikdy ale nevíte co přinesou. Někdy je to potřebné jídlo nebo voda, někdy je to baterka, jindy nemoc z ozáření. Občas se nevrátí vůbec. V krytu se může kdokoliv, kdykoliv zbláznit, nebo zemřít na dehydrataci. Pokud zemřou děti, zásadně to neovlivní hru, bez rodičů v krytu děti být nemůžou a znamená to konec hry. Venku jsou obchodníci i bandité, otevřít dveře je vždycky risk. Nebezpečí čeká i v bunkru, hra občas skončí tak rychle jako začala.

60 seconds dokáže být velice frustrující, dokola umíráte a i když seberete na začátku všechno co jste potřebovali, náhodné eventy vás těchto věcí zbaví. Náhoda je tady všechno, takže vás dokáže zachránit v bezvýchodné situaci. 60 seconds dokáže zabavit na několik hodin a vždycky se tam najde něco. Časem se začne opakovat, ale to se jí dá odpustit.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *