Middle-Earth: Shadow of War – NOVINKY – První gameplay záběry jsou epické!

Včerejší datum tj. 8. března se neslo ve znamení Středozemě. Přesně jak vývojáři slíbili, byl vypuštěn gameplay záznam chystaného Middle-Earth: Shadow of War.  Celý gameplay má 16 minut a podle vývojářů jde pouze o velmi skromnou ukázku toho, co bude celá hra opravdu skrývat. Od představení rozšířeného systému Nemesis, přes dobytí pevnosti, až po ukázku Sauronovi armády.

Ale hezky popořadě. První co gameplay nabídne je pohled na mapu, kde můžeme vidět opravdu známá místa jako je západní město Gondor a poblíž ležící Osgiliath. Opět se ujmete role Taliona a jeho „parťáka“ elfa Celebrimbora s jehož pomocí budete mít prsten moci. Respektive jeho kopii, která vám propůjčí nové schopnosti a ty jsou opravdu hodně epické.

Celý gameplay se nese v dobývání severní pevnosti Seregost, kde se nakonec utkáte s velícím kapitánem celé pevnosti. Ale ještě nepředbíhejme. Celé dobývání začíná opravdu úžasným útokem na brány a to za střelby katapultů a svištění šípů. Opět zde můžeme vidět šplhání na nepřátelské hradby. A Talionův souboj s vedoucím první linie obránců. Co je, ale opravdu zásadní je vaše armáda a vaši kapitáni. Ti opravdu budou důležitým aspektem celého dobývání, protože jejich schopnosti jako je možnost infiltrace či síly na rozražení bran, je opravdu zásadní.

Dále je vidět i nový mount a to jakýsi drak plivající oheň. Jeho osedlání je stejně jako v předchozím díle jednoduchá a jeho schopnosti smrtící. Po dobytí celé pevnosti na vás čeká finální boj s velitelem pevnosti, který opravdu nevypadá jednoduše, ale opět vám zde mohou pomoci spojenci. Po dobytí celá pevnost připadne Vám, a zvolíte si, kdo bude velet její obraně. Podle toho bude opět vypadat opevnění a celá osádka obrany.

Celý gameplay vypadá skvěle. Pouze u soubojů s veliteli, je vidět mnoho scriptů, které snad ve finální hře nebudou. Další věc, která už není zásadní pro samotný gameplay, je zasazení příběhu a jeho „dopad“ na již sepsaný J. R. R. Tolkienem a nám již tak známý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *