A Long Way Down – RECENZE – Karetní dungeon!

A Long Way Down je první hra indie studia Seenapsis. Jde o karetní RPG deskovku, ve které si hráči staví vlastní dungeon a pak ho prochází s partou hrdinou, u toho lootojí všechno co není přibité ke stěně a nechybí ani souboje s nepřátely a bossové.

  • Datum vydání: 27. srpna 2020
  • Vývojář: Seenapsis Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

A Long Way Down v sobě kombinuje klasické RPG a karetní hru nabízí trochu jiný zážitek, než ostatní roguelike hry. Příběh začíná duší, která je doslova v limbu a snaží se dostat na lepší místo. Dungeon master se snaží ze všech sil udržet si vás na svém písečku, ale nepočítá s tím, že se vám povede sebrat mu jeden ze speciálních balíčků karet.

Takže hráč sbírá karty, ze kterých si staví cestu vpřed a vlastně i celý dungeon. Na některých kartách je jenom podlaha a kus stěny, jiné dávají tah navíc nebo je na nich pastička. Seciální karty s táborákem healují postavy. Umisťování karet na hrací pole vyžaduje trochu strategie, někdy se kartami dají zablokovat nepřátelské cesty, je ale důležité myslet na to, že počet karet není neomezený. Pokud karty dojdou je to konec hry. A vlastní karty má i nepřítel.

Zní to komplikovaně, ale hra celé tohle stavění udělala super jednoduché. Menu, ze kterého se karty vybírají je přehledné. Nové karty sesbírané v levelu můžete a nemusíte používat. A navíc ty karty, se kterými se vám dobře hraje můžete vylepšit. Takže si gameplay přizpůsobíte vlastnímu stylu.

Jakmile dojde na souboj, hra se přesune na jinou obrazovku s kartami a ve stylu Darkest Dungeon vyhrává ten se silnějšími kartami a lepším plánováním. Souboj mi prostě nepřišel nějak předělaný oproti jiným hrám a na začátku není ani moc zajímavý, ale určitě se do hry hodí a nepřekáží tam. A se silnějšími kartami je dokonce i zábavný.

A Long Way Down dělá dobře přesně to, co slíbila. Pořád je to jasně karetní hra, ale přidává navíc tolik věcí, že pořád máte co dělat. A určitě stojí za to projít si i příběh, bez spoilerů musím říct, že za to stojí. Všechno je to navíc zabalené v krásné grafice, takže za mě má tahle hra palec hore.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *