A Way Out – RECENZE – Hra nebo námět seriálu?

A Way Out je nová kooperativní hra, kterou jste na sociálních sítích a podobných mediích viděli představovanou jako tu nejoriginálnější, nejúžasnější nejvíc přelomovou hru všech dob. Doprovázenou skvělým příběhem a ohromujícím grafickým zpracováním. Což zní jako něco, co musí mít každý hráč, ale podle mě to má pár háčků.

Datum vydání: 23. března 2018

Vývojář: Hazelight Studios

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

A Way Out je hra pro dva hráče, kteří spolu hrají buď na jednom stroji a sedí vedle sebe na gauči nebo přes internet. Oběma hráčům navíc stačí jenom jedna kopie hry, vlastník hry si k sobě může pozvat kohokoliv bude chtít. A Way Out se dá hrát na klávesnici ale i na ovladači. Hra využívá split-screen a oba hráči tak pořád vidí co páchá ten druhý.

Příběh samotné hry je plný zvratů, ale i přes to celkem jednoduchý a překvapí asi jenom lidi bez televize, co se nedívají na seriály. Obě hlavní postavy Vincent a Leo si odpykávají svůj trest (shodou okolností jsou ve vězení kvůli stejnému muži). V první části hry se seznámí a dál už se soustředí jenom na útěk a pomstu. Bylo by zbytečné spoilovat větší část příběhu, zvlášť pokud se na hru chystáte.

Jak už jsem v úvodu nastínila, mohlo by se zdát, že A Way Out je jasná hra roku 2018, protože jí vlastně nic nechybí. Příběh je lehce předvídatelný, ale co dneska není. Grafické zpracování je na pět hvězdiček a zlatého bludišťáka. A po hratelnostní stránce na tom hra taky není špatně. Co teda vadí mě osobně?

Myslím si, že je hra moc jednoduchá a poměrně krátká. Vývojáři se nejspíš snažili, aby jejich novinka měla spoustu akce a nějaký ten spád, ale podle mě to hře uškodilo. Než hra vyšla, prezentovala se tím, že hráči budou muset vymyslet důmyslný plán k útěku. Bohužel nemám pocit, že by mě hra nechala cokoliv rozhodnout natož vymyslet. Vlastně jenom procházíte lokace z jedné cutsceny do druhé a když už vám hra dá možnost výběru, volíte mezi odpovědí 1 a 2. Co mě možná zklamalo ještě víc je obtížnost hry. Když se řekne útěk z vězení, představím si opravdu složitý plán se stovkou kroků. A Way Out nabízí hráčům super jednoduchý plán, který ani nejde pokazit. A když už jsme u toho, může mi někdo vysvětlit tu část na motorkách? Ne nikdo?

Mám pocit, že A Way Out, je ten typ hry, který vypadá opravdu dobře jenom na papíře. Sice všechno vypadá vážně hezky a dobře se u hry pobavíte, ale chybí tady nějaká výzva. Pravděpodobně je to jenom můj názor, ale A Way Out by si vedlo líp jako seriál než hra.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *