Above Snakes – NOVINKY – Izometrický builder z Divokého západu!

Above Snakes je dost netradiční base builder, za kterým stojí solo vývojář Tobias Schnackenberg. Celý herní svět je rozdělený do čtverců, hráč se na mapu kouká shora a všechno se to odehrává na americkém Divokém západě.

  • Datum vydání: bude oznámen
  • Vývojář: Tobias Schnackenberg
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Nintendo Switch

Above Snakes vypadá zajímavě už na první pohled, každý čtverec herního světa je svým vlastním světem a hned od začátku je na co se dívat. K tomu se pustí pohodová hudba, která rychle naladí na tu správnou notu.

Gameplay je ale samozřejmě ta mnohem zajímavější část. Hráč se objeví na osamoceném čtverci, bez jakýchkoliv dalších instrukcí. Přijít na to, co hra čeká, není zase tak těžké. Kolem jsem stromy, které se sami nepokácí a kameny, které se sami nevytěží. Tím se dostanete k prvním surovinám a budování může začít.

Každý čtverec stojí nějaké dřevo nebo kameny a předtím, než čtverec položíte na mapu, si můžete vybrat, co tam chcete mít. Jaký biome by se vám nejvíc hodil, poušť nebo les? Čtverec s budovami nebo radši s dalšími surovinami?

Do jisté míry jde o survival hru, takže mezi kácením stromů a rozšiřováním mapy, musíte myslet na vlastní večeři a to, kam si položíte hlavu. Každé rozšíření mapy postavu dost vyčerpá, ale na druhou stranu přináší nové možnosti. Můžete narazit na třeba na obchodníka a dostat malou odměnu v podobě lékárničky nebo na chatku, která vystřídá váš stan. Malý problém v demu hry představovali čtverce s vlky, soubojový systém je zatím v začátcích a jako první musíte najít luk.

Above Snakes má v sobě obří potenciál. Hra svým vlastním způsobem prezentuje dávno ozkoušený princip a funguje to bezchybně. Teda, skoro bezchybně. Po krátkém demu se vývojář vrátil k práci a zatím není oznámen datum vydání, pre-alpha se spustí v březnu tohoto roku. Z toho, co už ukázal, půjde o hru, která se mezi ostatními ve svém žánru neztratí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *