Absolute Tactics: Daughters of Mercy – NOVINKY – Tahovka od tvůrce Borderlands!

Absolute Tactics: Daughters of Mercy je připravovaná tahová RPG adventura od Jasona Shieldse, bývalého vývojáře Bordelands. Hra slibuje oživit žánr klasických taktických her, a měla by k němu přitáhnout nové hráče, díky vybalancované obtížnosti. Zároveň nabídne pěknou výzvu veteránům. A taky vypadá naprosto luxusně!

  • Datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Curious Fate
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Absolute Tactics začíná jako každé jiné RPG, váš svět je v ohrožení. Jakém ptáte se? Blíží se obrovská hrozba v podobě záhadné armádě, které se někdo musí postavit. A jak už asi tušíte, ten někdo, jste vy – Huxley.

Hlavní hrdina je na každé kroku doprovázen věrným společníkem, psem Maxem. Tahle roztomilá dvojka si moc klidu neužije, Huxley je nucen popadnout nejbližší zbraň a najít další, podobně smýšlející šílence, kteří by se blížící se hrozbě postavili spolu s ním. A pomohli mu tak ochránit jejich domov. Když jsme u těch hrdinů, hráč si může vybrat jednu z 21 class, ale vývojáři dodávají, že všechny classy se dají dál customizovat. Počítají s možností dual-class a díky propracovanému systému máte neomezené možnosti kombinování.

Jako u většiny taktických her, hráč dostává pod svoje velení skupinu hrdinů a stará se o každý jejich pohyb, prochází s nimi pečlivě nadesignové mapy, hledá, co by se dalo ještě využít a dostává se tak do menších i větších bitev. Hra má v základu 25 příběhových map a 11 doplňkových, ale k tomu přidává navíc mody. Zajímavý je třeba War mode, ve kterém mapu zaplaví desítky nepřátelských jednotek a jak si s nimi naložíte je jenom na vás.

Klasické útoky doprovází speciální komba, každý hrdina má vlastní speciální schopnosti s jejichž pomocí se dá obrátit nejeden souboj. Obyčejné nepřátelské jednotky střídají elity a bossové, u kterých se vyplatí zapojit strategii.

Absolute Tactics: Daughters of Mercy zatím vypadá přesně jako to, co slibují vývojáři. Přináší oživení žánru taktických tahovek s prvky RPG. Chystá si levely pro zkušené hráče i začátečníky a měla by vyjít už v průběhu tohoto roku. Jako první zamíří na počítače a časem se dočkáme i vypuštění na konzole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *