Abzu – RECENZE – Mořský svět, ve kterém vás doprovází relaxační hudba

26. 08. 2016 Vojtěch Pastuszek
1 428 zhlédnutí
 • Vývojář: Giant Squid Studios
 • Datum vydání: 2. srpna 2016
 • Platformy: PC / PS4
 • Žánr: Simulace, Dobrodružné, Nenáročné, Umělecká arkáda

Páni. Toto je jedno z mála slov, které mne při pohledu na tuto hru napadnou. Abzu mne totiž nenechá nad dalšími ani přemýšlet. Jednou za čas je potřeba doslova vypnout, pustit si film, či dobrou hru a relaxovat. Relaxování zde zmiňuji z toho důvodu, protože Abzu není jen tak ledajaká hra, při které se vyřvete nebo vystřílíte do nálady. V tomto skvostném díle je totiž absence násilí a všeho jemu podobného.

Vše se odehrává pod hladinou vody. Paprsky slunce odrážející se od průzračné vody, tisíce různých mořských stvoření, kterých se nebudete moci nabažit. Začínáte na hladině jako stvoření podobnému člověku v neoprénu s dýchacím přístrojem. Vámi koupené dobrodružství právě začíná a postupem času bude nabírat na „síle“. Ve vodě je nespočet různých barev, velikostí ryb a živočichů. Nesmím také zapomenout na potopená města, sochy, či budovy, která pod vodou neztrácení svůj skvost a půvab. Všudy přítomné korály a obrovské mořské řasy vás budou neustále fascinovat.

abzu

Postavu samozřejmě ovládáte dle vašeho gusta. Při vaší dobrodružné výpravě vás doprovází uklidňující hudba, kterou si možná někdy pustíte jen tak, když budete ležet. Na dně v písku nacházíte vaše plovací kamarády – v podobě svítilen. To ale není vše. Můžete pomoci živočichům dostat se z písku, aby si i oni mohli užívat život ve vodě. Pokud jste zvídaví a rádi objevujete další a další věci, můžete se také povozit na větších rybách, které s vámi plují. Nechybí zde také reálný chod života, tudíž můžete občas pozorovat, jak větší ryba zpacifikuje tu menší. Jak jsem již ale říkal, nečekejte nic brutálního, jde zde především o relaxaci.

Nejvíce, co mne fascinuje, je možnost vyskakovat z vody v partě kosatek, které se rády ukazují i nad vodou. Prostě nádhera. Jak plujete mezi mořskými řasami, tak se pohybují, jako byste se jich přímo dotkli rukou. Neskutečná podívaná.

Pokud nad hrou uvažujete, jestli ji koupit, či nikoli, rozhodně kupujte. Pokud si chcete relaxovat u hry, nebo jste milovníkem podvodního světa, toto je jasná volba. Hru sice projedete za zhruba 2 hodinky, ale říkám vám narovinu. Tuto hru rozhodně neprojedete jen jednou.

+ krásné prostředí, pohyb mořských řas, přiblížení se ke světu zvířat pod hladinou vody, hudba

– krátký příběh

Hodnocení: 9/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0