Acer Predator XB252Q – Full HD doplněné o 240 Hz, G-Sync a další vychytávky

Znáte takový ten obrázek ledovce na hladině oceánu, který slouží k demonstraci toho, že většina není na první pohled vidět? Přesně ten se skvěle hodí pro monitory, byť tomu zatím nemusíte věřit. Při prvním pohledu na Predator XB252Q si kromě stylového designu ve specifikacích všimnete Full HD rozlišení a velikosti 24,5”. Právě koukáte na část ledovce, která je nad hladinou.

Při seriózním výběru monitoru zkrátka takto jednoduchý pohled nestačí. Nadechněte se. Je čas, vydat se pod hladinu a prozkoumat zbytek ledovce, ehm vlastně výbavy tohoto herního monitoru.

Hvězdou specifikací, které nejsou vidět hned, je v případě Predator XB252Q obnovovací frekvence. Použitých 240 Hz představuje dnes nejrychlejší tempo, na kterém zvládne monitor “tikat”, respektive frekvence určuje počet překreslení obrazu za sekundu. Proti běžným monitorům se 60 Hz získáte čtyřikrát plynulejší obraz. Samozřejmě nejdříve musí vaše grafická karta dodat odpovídající počet snímků každou vteřinu (FPS), ale i v případě, že vám hra poběží “jen” na 120 FPS získáte mnohem plynulejší obraz.

240 Hz je prémiová technologie, ale není zdaleka jedinou. S kvalitou obrazu dále pomůže zabudovaná technologie NVIDIA G-Sync pro synchronizaci obrazu, která zamezuje jeho “trhání”. Zkrátka se stará o to, aby se monitor obnovil pro každý snímek z grafiky. Pro její využití samozřejmě musí být váš počítač vybaven grafickou kartou GeForce GTX.

U odezvy, která činí 1 ms, není co řešit, jde prostě o standard. Matný povrch pravděpodobně oceníte postupem času, až si všimnete, že vás neotravují odlesky při hraní či práci. Predator XB252Q zapojíte tradičně pomocí HDMI nebo DisplayPort, potěší rovněž zabudovaný USB 3.0 hub – stačí propojit kabel s počítačem. Získáte navíc čtyři rychlé a univerzální porty. Dva z nich jsou umístěny na straně monitoru a oceníte je hlavně při připojování flashdisku a dalších USB zařízení, která se připojují pouze krátkodobě. Zní to jako drobnost, pokud jste v minulosti nemuseli lézt pod stůl a hledat volný USB port…

Další důležité vlastnosti jsou potom vidět na první pohled, aniž byste museli monitor zapnout. Velmi tenký rámeček (s výjimkou spodní hrany) dodává monitoru na kráse a umožňuje usazení více displejů vedle sebe bez obřích mezer. Praktická je velká svoboda při nastavení polohy monitoru. Stačí displej popadnout do rukou a můžete otáčet do všech stran a ve velké míře do výšky. Monitor snadno nastavíte dostatečně vysoko, abyste mohli pohodlně koukat přímo před sebe a věřte, že tato ergonomická doporučení neexistují jen tak pro nic za nic.

Plánujete monitor použít také pro práci? Pak se může hodit režim pivot, kdy celou obrazovku otočíte o 90 stupňů a získáte tím hromadu prostoru na výšku – ideální na dlouhé texty, grafiku a podobný obsah vyžadující dostatek vertikálního prostoru.

Acer Predator XB252Q je určen především pro hráče, kteří chtějí využít aktuální maximální možnosti a jejich počítač zvládne obnovovací frekvenci 240 Hz “nakrmit”, rovněž polohovací možnosti jsou pádným důvodem pro volbu tohoto monitoru. Kupovat můžete na CZC.cz. Pokud je pro vás velikost 24,5” málo, tak můžete mrknout na většího sourozence s označením XB272, který nabízí stejnou výbavu a 27” displej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *