ActRaiser Rennaissance – MOBILNÍ HRY – Mix dvou žánrů v jedné hře!

ActRaiser Rennaissance remaster se objevil skoro odnikud a stal se příjemným překvapením mezi herními novinkami. Jde o 2D platformer smíchaný s city-builderem, který nechá hráče svést ultimátní bitvu mezi dobrem a zlem a kromě verze na počítače vyšla i verze pro mobilní zařízení a dokonce i Switch.

  • Datum vydání: 24. září 2021
  • Vývojář: Square Enix, Sonic Powered
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, iOS

ActRaiser jako herní série zdánlivě zmizela v devadesátkách a spousta hráčů o ní buď nikdy neslyšela nebo se po neúspěšném sequelu snažila zapomenout. Původní vývojářské studio Quintet, které ze hrou stálo zmizelo ještě předtím, než se Square a Enix spojili. A na nějaký remaster téhle hry tak nikdo ani nepomyslel. Nicméně jsme se ho dočkali.

Příběh ActRaiser začíná dlouho po konci světa. Zoufalým lidem u toho moc nezbylo pod nadvládou krutého démona a i když se jejich modlitby upínají k jejich jedinému bohovi, nic se nemění. Tedy alespoň do začátku hry, kdy se poražený bůh vrací zpátky, aby se znovu postavil temnému nepříteli a dal všechno zase do pořádku.

Původní ActRaiser byl docela temná hra, s jednoduchým soubojovým systémem a stavěním měst na zničené zemi. V devadesátkách hra hodně hrála na emoce a přestože byl hráč v roli boha, neměl z toho úplně dobrý pocit. Teď je hra o něco veselejší, přibyli nové gameplayové prvky a už se tak moc nesoustředí na temný příběh na pozadí. Což může někoho naštvat a jiného potěšit.

Remasterovaný Actraiser Renaissance vypadá jako dvě hry nacpané do jednoho velkého souboru. Lidstvo sražené na kolena se snaží posbírat ve dvou skoro kompletně oddělených realmech – Acts a Management. Acty jsou 2D platformerová akce, ve které Lord of Light přijme svoji fyzickou formu a kosí monstra jedno po druhém. V Management realmu se hráč dostává k druhé hře, ve které staví město.

Dohromady je to dost zvláštní kombinace dvou her, které se k sobě plně nehodí, ale ve finále na tom podle mě zase tolik nesejde. Spousta lidí původní hru nehrála a tak nemají s čím by remaster porovnali, což hraje Square Enixu do karet. Navíc jde podle mě o ideální hru na telefon., ve které děláte víc různých věcí a hned tak neomrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *