Adventuru Life is Strange bude doprovázet hraný seriál – NOVINKY

Kdo by neznal atmosférickou a propracovanou adventuru se sci-fi prvky Life is Strange. A teď schválně – pěkné audiovizuální zpracování, skvělý příběh, pocity postav a příběh vzájemného přátelství; nepřipomíná vám to něco? No jistě, Telltale Games, Life is Strange ale z jejich dílny nevzešla. Prací na této hře se může pochlubit vývojářské studio Dontnod Entertainment, za kterými stojí samotný Square Enix.

Jistěže nechci nikomu z vás, co jste hru nehráli, nic vyspoilovat, zkusím tedy jen tak nadhodit jádro příběhu. Hra se točí kolem vztahu dvou dospívajících kamarádek (Chloe a Max), které se znají již od dětství. Hlavní zápletka se objeví již v prvních pár scénách, Max (postava za kterou hrajete) totiž zjistí, že má schopnosti manipulace s časem. Něco ale dává tušit, že ruku v ruce s tím se na město Arcadia Bay řítí katastrofa. Když jsem v úvodu nadhazoval podobnost s hrami od Telltale, musím uznat, že jsem nebyl daleko od pravdy a pokud jste hráli například The Walking Dead nebo Wolf Among Us, nemohla vám ujít ani senzace v podobě Life is Strange.

Studio Square Enix nedávno oznámilo, že spolupracují s Legendary Digital Studios a chtějí přivést na svět hraný seriál na motivy hry Life is Strange. Upřímně, vzhledem k velmi pozitivním ohlasům není ani divu, že vývojáři hru „nepohřbili“ ihned po vydání poslední epizody, ale hra s nimi „žije“ nadále. Studio Legendary ale zaujala hlavně zápletka příběhu a postavy, jako šité na míru hranému filmu, případně seriálu. Herecké výkony představitelek Max a Chloe jsou absolutně skvělé a i potencionální autoři přiznávají, že nebude snadné sehnat herečky už jen s odpovídajícím hlasem. Oříškem bude i sehnat scénáristu, ale zde zřejmě zafunguje kooperace s herním vývojářským studiem Square Enix. Bude rozhodně nesmírně zajímavé celou situaci sledovat a čekat, jak se bude vývoj seriálu Life is Strange pokračovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *