Afterparty – RECENZE – Pekelná pařba!

19. 11. 2019 Nikola Štěrbová
848 zhlédnutí

Všichni tak nějak tušíme, že dostat se do pekla asi není úplně dobré. Jenomže co když je peklo jedna obrovská, nekonečná party a vy probudíte uprostřed toho všeho? A co když se vám tam nelíbí a rozhodne se opít samotného Lucifera, jenom abyste mohli zpátky domů? Tak na tyhle otázky vám odpoví nová hra Afterparty.

 • Datum vydání: 29. října 209
 • Vývojář: Night School Studio
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Lola a Milo, dva čerství absolventi vysoké školy se probudí v pekle, aniž by si pamatovali jaks se tam dostali. Mají pocit, že do pekla ani jeden z nich nepatří a když se od místních dozví, že existuje cesta ven, úkol hry je jasný. Prostě musíte nakráčet k Satanovi a postarat se o to, aby se pod stůl skácel dřív než vy.

Afterparty je ve své podstatě vtipná hra, ale když chce dokáže hráče donutit zamyslet se. Vztah, který mají Milo a Lola se nezměnil ani po smrti, a jejich přátelství je pevnější než kdy předtím. Stejně jako u výběru odpovědi v dialogu, záleží i na výběru drinků, které se rozhodnete do sebe kopnout. Některé drinky vás naučí mluvit „po pirátsku“, jiné vyprávět příšerné vtipy a kyselina pročistí střeva jako nic jiného.

Po gameplayové stránce není hra nijak náročná. Většinu času stejně strávíte v dialozích nebo u beerpongu. Dialogový systém se autorům opravdu povedl. Máte na výběr jednu ze dvou odpovědí, buď od Mila nebo Loly a podle toho, co jste pili se objeví divoká karta. U speciální možnosti sice nikdy přesně nevíte, co se stane, ale většinou to opravdu stojí za to. A jestli vás v ostatních hrách štve, že musíte počkat, než NPC domluví a potom odpovědět, při čemž nastává trapné ticho u Afterparty se vám to nestane.

Afterparty na první pohled vypadá jako hra podporující pití alkoholu, ale ne. Lola a Milo cestují mezi bary přes řeku Styx a jsou v čím dál lepší náladě. A mají pořád blbější nápady. Asi jako když si na grilovačce usmyslíte, že úplně černý rohlík je lahůdka a potom zvracíte uhlí. Hra prostě ukazuje realitu takovou, jaká je. Nejdřív jsou všechny ty panáky super, ale když klub zavře a všechno kolem utichne, začnete střízlivět a vzpomínat na to, co jste dělali.

Jediný problém, který hra má jsou malé bugy, protže sem a tam vytrhnou hráče z atmosféry hry. Čekali byste, že u 2.5D hry z roku 2019 se postavy nebudou zasekávat a glitchovat kolem, ale hej… I tak je Afterparty jedinečná a pokud hledáte něco na odreagování nebo se chcete zamyslet nad smrtelností, určitě ji můžu doporučit. Postavy jsou neuvěřitelně dobře napsané, Lucifer je prostě osobnost a myslím, že jedno dohrání nebude stačit.

Jako bonus je hra dostupná na všech platformách, takže žádné výmluvy! Nejdřív do obchodu a pak hurá do pekla!

Hodnocení 8.5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0