Agatha Christie: The ABC Murders – RECENZE – Neslavné zpracování slavného románu

Slavný detektiv Sherlock Holmes se před pár lety dostal do video herního světa a stal se ještě populárnějším. Bylo tak jenom otázkou času, než se do her dostanou i další slavní detektivové. Artefacts Studios si vzalo do parády román ABC Murders od Agathy Christie. Vžijte se do role legendárního Belgičana Hercula Poirota a vyřešte sérii zločinů.

Vývojář: Artefacts Studio
Vydavatel: Microids
Datum vydání: 4. únor 2016
Žánr: detektivníAdventura s kouzelnou grafikou ukazuje kresleného Poirota v nejlepším světle. The ABC Murders má skvěly dabing a i když je celá hra v angličtině, bez francouzských výrazů uprostřed dialogů a Poirotova přízvuku, by to nebylo ono. Nechybí ani atmosféra, hustší než u představení nového Mass Effectu. To všechno vede k jediné otázce: Kdo je vrah?

Hra vypadá skvěle a autoři dokázali vtáhnout hráče do děje, ale jak je na tom hratelnost? Já osobně nemám nejmenší problém se čtením dlouhých dialogů, občasným klikáním a dlouhým řešením hlavolamů. Dnes už si většina hráčů zvykla na rychlou akci i u detektivek a to je problém ABC Murders. Jde tady hlavně o příběh. Rozhodně nečekejte quick time eventy jako u Sherlocka Holmese nebo honičky jako v L.A. Noire.

The ABC Murders nabízí jenom pár zajímavých mechanik. Poirot pečlivě hledá důkazy, přesvědčuje svědky k tomu, aby vypovídali a zkoumá jejich povahu. Nalezené předměty se dají prohlížet ze všech stran a samozřejmě skládáte puzzly. Mimo to, si ještě Poirot uspořádává svoje myšlenky a dává do souvislostí výpovědi a důkazy. Zní to zajímavě, ale není to tak zajímavé, jak by mohlo. Všechno vede k jednomu řešení, k jednomu konci. Hráč nemá na výběr, děj postupuje lineárně. Nevyřešili jste hádanku? Nedostanete se dál. Nemůžete najít poslední stopu? Nejdete dál. Takže musíte jedno po druhém projít a vyřešit, až se zdárně proklikáte na konec. Skripty vládnou světu, minimálně tomuhle.

Jeden by řekl, že na tak jednoduchou hříčku, mohli autoři vymyslet alespoň jeden alternativní konec, byť špatný a neodpovídající knižní předloze. Všichni chybují, tak proč by nemohl nejslavnější knírkatý detektiv? Proto si myslím, že takhle skvělá adventura je jenom pro skalní fanoušky. Narozdíl od již zmiňovaného Sherlocka, u kterého nepotřebujete znát lore a bude se bavit.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *