Age of Empire IV – NOVINKY – Moderní strategie, jak má být

V dnešním obrovském množství nově vycházejících titulů není snadné se jen tak zorientovat. Ale velké společnosti nám předhazují jejich největší hry, nejlépe ještě exkluzivitu pro jisté konzole, kterými se chtějí odlišit. Ovšem slyšeli jste v poslední době o nějaké exkluzivitě pro PC? Skutečně, takových her moc nevychází a když už, tak stejně nakonec vyjdou i na tu či onu konzoli; jako v případě Cities: Skylines nebo The Sims 4. Naše dnešní exkluzivita je ale skutečně exkluzivní, toho bych se rozhodně nebál. Na právě probíhajícím veletrhu Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem totiž Microsoft představil konečně novou generaci taktické strategie Age of Empire s pořadovým číslem IV.

Nové Age of Empire IV přinese známé zajeté tradiční herní mechaniky, ale v novém a krásném kabátku. V traileru, který Microsoft k představení vypustil se bohužel nedozvídáme moc nového, k vidění nejsou ani žádné záběry přímo z hraní, vystačit si tak musíme se slíbenými národy a historickými obdobími. Řada přijde na Indiány, samuraje, dobytí Konstantinopole, Řím, piráty na širém moři i na Napoleona. Bohužel k vidění toho v samotném traileru více nebylo. Rozhodně se ale nebojíme, že by nás hra ve finále zklamala, koneckonců moderní strategie typu Total War jsou zářným příkladem toho, že žánr strategií ještě nezemřel.

Bohužel, před Age of Empire IV je ještě velký kus cesty a na tiskové konferenci na Gamescomu nebylo zmíněno ani datum vydání, natožpak přímé datum jakéhosi betatestu před samotným vydáním hry. Naštěstí si Microsoft připravil překvapení pro fanoušky série, oznámil totiž redesignovaný první díl, který vyjde 19. září a postupem času jej budou následovat i další dva díly. K tomu všemu Microsoft spustil betaverzi prvního redesignovaného dílu, která začíná právě v těchto dnech. Jakožto fanoušci série Age of Empire víme, jak je celá série ikonická a možná že přesně to je pádná důvod ke koupi herního PC, neboť takovou hru si na konzoli jednoduše nezahrajete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.