Agony nadále odkládáno, tentokrát až na březen 2018 – NOVINKY

Jistě jste si všimli, že indie survival hororu Agony se na GamingSite věnujeme vcelku často. Dost možná je to tím, že máme rádi klasickou barokní a renesanční literaturu a Dante Alighieriho a také tím, že Agony vypadá na první pohled skvěle a je to koneckonců survival horor, a pro ty já mám slabost. O Agony toho bylo řečeno již opravdu hodně. Můžeme si to pro jistotu zrekapitulovat. Jak jsem již zmiňoval, hra je hodně inspirována barokním a renesančním zájmem o liturgii, především v literatuře. Předhazuje totiž hráči svět, který by si nikdo nepřál navštívit.

Svět plný ohavností, hnusu, ohně, žáru a lidských či bůhví čích tkání, které by se dalo jedním slovem pojmenovat jako peklo.  Hráč je zkrátka vhozen do pekla. Pokud jste se tedy sami sebe někdy ptali, jak to asi vypadá v pekle, Agony vám může předat jednu z možných odpovědí. Polské studio MadMind tak vytvořilo zajímavě vyhlížející hru, která kombinuje naturalismus se silnou mystikou. Není tak divu, že se na hru plno fanoušků těší. Pánové z MadMind Studios jim to ale neulehčují a až do nedávna nebylo vůbec známé fixní datum vydání.

To se ale konečně objevuje. Na svém twitterovém účtu to samotné studio MadMind oznámilo a není pochyb o tom, že to pro mnohé z nás je a bude zklamáním. Hra vyjde, o to strach mít nemusíme, jen to nebude letos, ale až v březnu příštího roku, konkrétně 30. 3. 2018. To je malý škraloup na jinak skvělé prezentaci hry jako single projektu polského studia MadMind. Platformy, na kterých se na Agony můžeme těšit, nestojí pouze na počítačové platformě, ale rovnou i na konzolích, jako je PlayStation 4 a Xbox One, na které se Agony v březnu příštího roku podívá také. Uznáváme, že právě v tomto halloweenském čase by se nám pořádného hororu dostalo rádo a možností je dost, každopádně na Agony si budeme muset ještě počkat. Snad to za to bude stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.