Alaloth: Champions of Four Kingdom – RECENZE – Kompetitivní multiplayer v old-school RPG!

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms je nové izometrické RPG, které přímo těží z těch starých a navrch přidává souboj inspirovaný Dark Souls a pocit, že hrajete Diablo. Alaloth je zatím v Early Accessu, ale už teď ukazuje, co nás asi bude čekat při plném vydání a není to vůbec špatné.

  • Datum vydání: 30. června 2022
  • Vývojář: Gamera Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Alaloth je v základu klasické RPG a když říkám klasické, myslím to doslova. Hráč dostává do svého područí vyvoleného, toho jediného, který se může postavit démonické entitě, známe jako Alaloth. To ale není všechno, jako v jiných klasikách, se musíte na závěrečnou pasáž hry připravit. Takže, se vydáváte na cestu napříč čtyřmi královstvími, abyste si pro sebe zabavili čtyři artefakty a měli na konci nějakou šanci.

Jak se ke svým artefaktům dostanete je mnohem zajímavější než to, že je musíte v první řadě shánět. Hra nabízí dva herní mody – klasickou single-player kampaň, která je stejně klasická jako příběh a kompetitivní kampaň. Druhá zmíněná je mnohem zábavnější, hra proti vám staví další tři vyvolené, šampiony z jiných království s úplně stejným úkolem. Takže kromě hledání artefaktů se musíte otravovat s dalšími hráči, kteří se vás snaží zabít.

Dalším důležitým elementem hry je samotný čas. Hráč má omezený čas na to sesbírat všechny čtyři artefakty a postavit se Alalotovi předtím, než se stane příliš mocným. A aby to vývojáři trochu zkomplikovali, se na mapě plné nepřátel a démonických poskoků nedá cestovat, jak je libo. Některé lokace jsou dostupné podle ročních období. Hra přidává takovými malými překvápky hloubku a drží hráče ve střehu.

A poměrně zajímavý je i soubojový systém a celý přístup k boji. Hráč začíná s jednou zbraní a profesi, stejně jako styl boje si vybírá postupně. Za každou vyčištěnou lokaci na dostanete body, které se dají rozdělit ve stromě schopností, přidělíte si pasivní i aktivní skilly a tak dále.

Alaloth je působivé RPG s hodně zajímavými nápady. Je inspirovaná starými klasikami a je jakousi poctou právě takovým hrám. Osobně si přeju jenom to, aby ke kompetitivnímu multiplayeru vývojáři přidali i kooperaci. Early Access verze zatím funguje dobře, plná verze by se mohla být hotová během dalšího roku.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *