Alan Wake 2 – Souhrn informací, které potřebujete před blížícím se vydáním znát!

Finské studio Remedy zveřejnilo kompletní systémové požadavky pro očekávanou hru Alan Wake 2 a prozradilo, že hra bude pro hráče se staršími PC sestavami poměrně náročná. Pro hraní hry v rozlišení 1080p a 60 snímcích za sekundu budou hráči potřebovat grafickou kartu GeForce RTX 3070 nebo AMD RX 6700 XT, 16 GB RAM a 90 GB volného místa na SSD. Pro optimalizaci výkonu se také doporučuje používat DLSS/FSR2. Pro ty, kteří chtějí ultra zážitek s ray tracingem, bude hra vyžadovat grafickou kartu GeForce RTX 4080 a 16 GB RAM.

Pokud hráči nemají dostatečně výkonný počítač, mohou se rozhodnout využít GeForce Now, protože společnost Nvidia potvrdila, že hra Alan Wake 2 bude v den vydání podporována v cloudové streamovací službě. Hra bude k dispozici pro PC (Epic Games Store), Xbox Series X|S a PlayStation 5 a bude pouze digitální, vyjde 27. října 2023 v 6 hodin ráno.

Co se týče DLC a dalšího obsahu, podle tvůrčího ředitele Sama Lakea bude Alan Wake 2 obsahovat dva placené přídavky a značné množství bezplatných DLC. Lake neposkytl další podrobnosti ohledně DLC, ale ujistil, že budou k dispozici všem hráčům, kteří si hru zakoupí, a že si nemusí kupovat dražší verzi. Tento přístup odpovídá předchozí hře Control od Remedy, která rovněž nabízela několik placených kampaní a DLC zdarma.

Očekává se, že vrcholem hry bude také soundtrack, na kterém Remedy spolupracuje s finskou rockovou kapelou Poets of the Fall a produkční společností Fried Music. Výsledkem spolupráce bude kolekce nazvaná Alan Wake 2: Chapter Songs, která obsahuje sedm písní, jež zazní na konci každé herní kapitoly a umocní tak tajemnou atmosféru. Každá píseň vznikla za pomoci finských umělců a je propojena s příběhem a prostředím hry.

Kolekce Chapter Songs bude k dispozici na populárních streamovacích platformách 27. října 2023. Pro ty, kteří dávají přednost tradičnímu stahování hudby ve formátu MP3 nebo FLAC, budou skladby k dispozici ke koupi na českém webu Supraphonline. Společnost Remedy rovněž zveřejnila video ze zákulisí, které poskytuje pohled na spolupráci a tvorbu Chapter Songs.

YouTube

Alan Wake 2 slibuje být graficky náročnou hrou s poutavým příběhem, podpořenou podmanivým soundtrackem. Hráči budou potřebovat výkonný hardware nebo se mohou rozhodnout pro streamování hry prostřednictvím služby GeForce Now a k pohlcujícímu zážitku přispěje i další obsah v podobě DLC a jedinečné kolekce soundtracků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *