Alien: Blackout – NOVINKY – Dáte mu šanci?

Před 40 lety první film o Vetřelci dobyl stříbrná plátna a získal si srdce nejednoho fanouška. Během let se universum rozrůstalo a přibývaly filmy i hry. Po několika špatných hrách jsme se dočkali výborné hry Alien: Isolation a po dohrání nezbývalo než čekat na nový díl, který by příběh Amandy Ripley posunul dál. A když byl oznámen Alien: Blackout, zdálo se, že čekání je u konce. Naše naděje byly zničeny hned další den, nová Alien hra bude na mobily.

Jeden by skoro čekal, že potom, co fanoušci rázně odmítli převedení série Command & Conquer na mobily. A po tom, kdy s tímto konceptem neuspěl ani Blizzard a fanoušky ani trochu nenadchlo připravované Diablo: Immortal. Další mobilní hra z velkého universa nezní jako nejlepší nápad. Pokud si však užíváte hraní na mobilu, tohle oznámení vás jistě potěšilo.

Alien: Blackout je oficialním pokračováním série a nejen, že bychom se mohli dozvědět, co se stalo s Amandou, ale lore celého universa by mohl rozšířen. Slogan (Read. Play. Watch.), který jsme mohli vidět v traileru napovídá, že dostaneme víc než jenom mobilní hru.

Cílem hry bude udržet naživu jak Amandu, tak posádku vesmírné stanice od Weyland-Yutani, kterou dostanete na starost. Xenomorphové se nesmí dostat příliš blízko k posádce, a tak dost možná půjde o stavění barikád a kulometů než o souboj jako takový. Jak se hra bude hrát, ale zatím není jisté, víme jen, že hráč bude mít k dispozici holografickou mapu.

Samotná hra pravděpodobně nebude tak špatná, jak by mohlo vyplívat z názorů všech, kteří sérii aspoň trochu znají. Pracují na ní lidi z D3 Go! A Rival Games, kteří už za sebou mají úspěšné hry jako Marvel Puzzle Quest nebo Thief of Thieves. Problém je v očekávání fanoušků, když necháte lidi dostatečně dlouho čekat na pokračováni oblíbené hry a pak jim hodíte hru na mobil, kterou vlastně nikdo nechtěl, vyjdou na povrch emoce. Kdo ví, jak dopadne hra, která se už teď musí potýkat s vlnou nenávisti.

A jak jste na tom vy? Co říkáte na oznámení Alien: Blackout? A dáte hře šanci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.