Alien: Isolation mohl být původně v pohledu třetí osoby – NOVINKY

Když v roce 2014 vycházela hororová adventura Alien: Isolation z univerza Vetřelce od Rudiho Gigera a Ridleyho Scotta, byl propagován jako titul hraný z pohledu z vlastních očí, tedy z pohledu první osoby. Hra vypadala skvěle a také se výborně hrála, prim však hrála grafika. Již tehdy se však údajně spekulovalo o tom, že by hra mohla být hrána z pohledu třetí osoby, tedy klasicky, jak známe i jiné hry, z tohoto odvětví možná dobré zmínit sérii Dead Space. Nakonec se však vývojářům i hráčům více zalíbil model z první osoby. Poslední dobou se však zvedá vlna nevole, a unikla dokonce i gameplay ukázka hry z třetí osoby.

Hra byla velmi kladně přijata herní komunitou, i kritiky, a to protože měla velmi povedenou audiovizuální stránku, herní mechanismy byly fantastické, stejně tak jako kamera, která díky pohledu z první osoby dovolila hráčům jednak vžít se do role hrdinky, která se skrývá velkému Xenomorfovi, a jednak také implementovat do hry VR pro hraní ve virtuální realitě, což se nakonec ukázalo jako skvělý nápad. I přesto však někteří fanoušci žádají o remake či update pro hraní v pohledu třetí osoby. Nejedná se však o nic nového, ale 4 roky starý koncept, který, jak již zaznělo, představili vývojáři společně s hrou samotnou.

Podle dosud uniklých informací nás však čeká již příští rok nový díl herního Vetřelce. Půjde pravděpodobně o pokračování velmi úspěšného titulu Alien: Isolation, který sesunul z trůnu i královnu videoherních hororů jménem Outlast a následně i Outlast 2. Podle všeho je tak dost možné, že pohled ze třetí osoby bude v novém Vetřelci hrát velkou roli. Dá se předpokládat, že si budete moci vybrat, jak hru absolvovat, vyloučit však nemůžeme ani to, že bude hra celá v pohledu třetí osoby a kvalitní pohled z první osoby bude opomenut. V to ale ani v nejmenším nedoufáme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.