Alien: Isolation – NOVINKY – Komunita hráčů chystá vlastní VR

Žánr videoherního hororu zažívá v posledních letech silnou reinkarnaci. Vidět to je například na sérii Outlast, nebo zajímavé sci-fi pokračování někdejšího geniálního filmu Vetřelec o Ridleyho Scotta. Hádám, že není moc fanoušků této série, kteří by si titulu nevšimli a do hry neinvestovali. I já jsem jedním z nich a investice je to rozhodně zdařilá. Alien: Isolation má velmi povedený příběh a navíc, což mě osobně lákalo velmi, skvělou audiovizuální stránku. K tomu všemu je to po všech stránkách skvělý horor. Hrůza všudy přítomného nebezpečí vás nenechá vydechnout ani na chvíli a pocit neustálé nejistoty vás bude nutit stále se otáčet a kontrolovat všechny možné cesty, kterými může nebezpečí přijít.

Ale na každém kroku si budete opakovat, že tato hra by se dobře vyjímala ve VR, až si dokonce budete myslet, že funkci virtuální reality má, nebo na ni vývojáři alespoň pracují. To je ale velký omyl. Nejen že vývojáři nejdříve oznámili druhý díl, který následně zamítli, podobně tomu bylo i u VR verze hry. Aby toho nebylo málo, vývojářské studio dávno zrušilo podporu hry, ta je teď tedy bez podpory, tedy minimálně bez podpory od tvůrců hry. Naštěstí má hra velmi silnou fanouškovskou základnu, která se o tento kvalitní titul pokouší starat. Dva zástupci této rozsáhlé komunity se rozhodli převést celou hru do kompatibility s virtuální realitou.

Do vývoje tak vstoupila varianta pro HTC Vive a Oculus Rift, která podle vydaného promo videa vypadá velmi dobře a není divu, že po ní fanoušci tolik toužili. Pěkně je to vidět například na vyklánění přes rohy anebo otáčení o 180°, což v samotné hře implementováno ani nebylo. Zkušební verze od jednoho z moderů je již ke stažení a pokud vás láká zkusit zajímavě upravenou verzi Alien: Isolation, nic vám v tom nebrání, pokud tedy máte patřičnou výbavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *