Aliens: Dark Descent – Má to v názvu slavnou značku, takže…

Vetřelec (Alien chcete-li) je značka, která za mě prostě táhne. Ani ne tak kvůli osudům posádky na lodi Nostromo nebo Davidovi, který dělá fakt divné věci v prequelech. Mě vždycky bavili nejvíc scény s obří černou potvorou z ventilace a hry. Teda, vybrané hry, protože ne všechny jsou dobré a Aliens: Dark Descent by se k nim klidně mohl přidat. Ale proč?

  • Datum vydání: 19. června 2023
  • Vývojář: Tindalos Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Aliens: Dark Descent je taktická strategie běžící v reálném čase. Což znamená, že jakožto velitel dostanete na starost vlastní jednotku neohrožených vesmírných mariňáků a pokusíte se přežít setkání s uslintanou potvorou.

Příběh je tady docela jednoduchý a není to nic úplně nového, ale přidává něco navíc. Jste na měsící Lethe, naše oblíbená korporace Weyland-Yutani tenhle konkrétní měsíc opravdu chce, zamoření vetřelci navzdory. A pokuste se svoje nadřízené zklamat, všichni víme jak by to skončilo pro celý tým. K tomu je tady klasická část všech nových strategií, kde spravujete vlastní bázi, rozšiřujete si vlastní prostory a laborku, kde by se odhalily slabiny vetřelců.

V praxi si pak vyberete čtyři chudáky, rozdáte jim tu nejlepší dostupnou výzbroj a vyšlete je do akce. Hra nabízí poměrně velké levely, rozložené do pater. Někdy narazíte na obrněné vozítko, jindy chodíte pěšo. A pak jsou tady setkání s vetřelcem a dalšími nepřáteli. Protože tady jsou i další… každopádně je to především ze začátku docela otrava, spustí se poplach a všichni se seběhnou na ty čtyři chudáky.

Tyhle poplachy mají několik úrovní. Ty první oznamují, že se blíží pár nepřátelských budižkničemů, ty další, no… řekněme, že to bude chtít hodně munice a výbušnin. Hráč může využít prostor kolem sebe ke krytí, rozestavět střílny a miny, zablokovat další vstupy do místnosti a vůbec se připravit. K tomu se staráte o zdraví a psychickou pohodu svých mužů. V průběhu mise můžete vyměnit svoje lidi a pokračovat s jinou skupinou. Po téhle stránce je to skvělá RTS.

Osobně mi přijde, že tady chybí ta pravá vetřelcovská atmosféra. Jako je hezké na kolik nepřátel se tady dá narazit, ale to je tak všechno. AI není nejchytřejší a po mě to nezachraňuje ani zasazení s vetřelcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *