Almora Darkosen – MOBILNÍ HRY – Čistokrevné RPG na mobil je po 9 letech hotové!

Almora Darkosen je mobilní hra, která slibuje hráčům retro RPG zážitek se svými více než 100 hlavními a vedlejšími úkoly. Při stahování hry jsem byla celkem skeptická, ale prvních pár minut ve hře mě vtáhlo do fantasy světa a teď už to budu muset dohrát.

  • Datum vydání plné verze: 17. března 2021
  • Vývojář: GearStudio
  • Platformy: Google Play, Q2 2021 vyjde i na App Store

Almora při prvním spuštění nastíní hráčům příběh. Místní lidé věří, že bůh Darkosen stvořil ostrovy Almora a na místě zvaném Darkosen Circle nechal tři magické kameny. Ty se během let ztratili a s každým dalším rokem je hledalo méně a méně lidí, protože se po kamenech slehla zem.

Před několika týdny se situace na ostrovech změnila, místní obyvatelé se začali měnit v divoké bestie, zvířata jsou agresivnější, bandité přepadají slabší přeživší a obírají je o poslední cennosti.

Situace je prostě špatná. Svět potřebujete svého hrdinu. A ten je překvapivě hned na sousedním ostrově Alebra. Po tom co hrdina přišel o otce a jeho starší bratr zmizel, je čas. Na malé loďce se hrdina vydává vstříc dobrodružství s holýma rukama a nejasnou představou toho, co na něj čeká.

Hra hned na začátku vede hráče a ruku a ukazuje mu jak se hra ovládá, jak vybavit předměty, říká k čemu jsou barevné lístky pohozené na zemi… Celkem rychle si uděláte přehled a musím říct, že se hra ovládá vážně dobře. Občas mám u mobilních her pocit, že se postava jenom točí na místě nebo vůbec neposlouchá, ale tady všechno od začátku funguje.

Jako v každém pořádném RPG i tady máte možnost vybavit se čímkoliv, co najdete – meč, sekera, krumpáč, ve hře je 1500 různých předmětů. Nechybí tady těžba kovů a craftění vlastního vybavení nebo healing potionů. Několik druhů nepřátel od malých broučků, kteří se snaží dostat do vašich nohavic až po velké bosse, kteří by vám nejradši rozloupli hlavu. A samozřejmě NPC postavy s vedlejšími úkoly.

Almora Darkosen je hra, na které pracuje jenom jeden vývojář už 9 let a jde vidět, že mu na tom opravdu záleží. Pravidelně opravuje bugy, ptá se hráčů na názory a brzo přidá hru i na App Store. Takže jestli máte chuť na retro hack and slash RPG, které s sebou můžete nosit v kapse, rozhodně byste měli Almoru zkusit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *