Alto’s Odyssey – MOBILNÍ HRY – Jedna z nejlepších oddechovek na mobily!

Jedna z nejlepších oddechových her na telefony Alto’s Odyssey se vrací se svým třetím dílem. Vlastně nejde tak úplně o pokračování, Alto’s Odyssey: The Lost City zavede hráče do barevného města, které se nevešlo do druhého dílu a vývojáři se ho teď rozhodli vydat.

  • Datum vydání: 16. července 2021
  • Vývojář: Team Alto
  • Platformy: iOS

The Lost City je rozšíření hry, které je momentálně dostupné na Apple Arcade. Stejně jako v předchozích hrách se hráč dostává do role dobrodruha Alta, který projíždí procedurálně generovaný barevný svět s pohodovou hudbou na pozadí.

Hra skvěle kombinuje momenty, kdy hráč jenom projíždí krajinou a kochá se vším kolem sebe s intenzivnějšími částmi mapy, u kterých se občas i trochu zapotí.

Nové rozšíření k tomu přidává ještě nový atmosférický zážitek. Zatímco první dvě hry se odehrávají mezi písečnými dunami a v opuštěných chrámech, teď se Alto dostává do města plného života. Vývojáři nechtěli hráče hodit do rušného města a zajímavě si pohrály s tím, aby se město hodilo k poklidné atmosféře celé série a zároveň nabízelo něco úplně nového.

Alto nemá příběh jako takový, nedočkáte se psaných dialogů nebo krátkých filmečků. Celá série vás jenom vede svým světem, představuje jedno místo za druhým a touhle cestou předává svůj příběh. A The Lost City v tom pokračuje, pomalu provází hráče novým příběhem, příběhem ztraceného města.

Celé vydání The Lost City paradoxně urychlila pandemie, vývojáři měli nápad na tohle už nějakou dobu, ale teprv minulý rok začali přemýšlet nad všemi lidmi, kteří by chtěli cestovat, ale z celkem jasných důvodů nemohli. A The Lost City by je tak mohlo vzít, ale myšlenkami na úplně jiné místo.

Alto’s Odyssey je momentálně součástí Apple Arcade a nejsem si jistá, jestli se chystá i na Androidy, ale pokud máte Apple, určitě hru vyzkoušejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *