Alto’s Odyssey – MOBILNÍ HRY – Když samotná atmosféra nestačí!

Alto’s Odyssey je pokračování úspěšné endless runner hry Alto’s Adventure, dostupné pro mobilní zařízení. Musím se přiznat, že první díl mě úplně minul a ten druhý se mi v obchodě Google Play vnucoval tak dlouho, až jsem si ho nainstalovala. Hra zprvu vypadala, že kromě pěkné grafiky a zajímavého hudebního podkladu nemá co nabídnout, ale nakonec se toho našlo víc.

Datum vydání: 22. února 2018

Vývojář: Team Alto

Platformy: Android, iOS

Alto je mladý chlapec s docela zajímavým koníčkem. Rád sjíždí obrovské písečné duny a kopce ve svém kresleném světě a když se naskytne příležitost k nějakému tomu skoku a saltu, využije jí. Na herní mapě jsou rozházené penízky, které by byla škoda nesbírat. A jediná věc, která ho může vyvézt z rovnováhy jsou kameny a obří propasti, kterým je nejlíp se vyhnout.

V podstatě jde o klasickou endless runner hru. Poklepáním na displej nutíte svoji postavičku, aby vyskočila, když je zrovna na trase překážka a sbíráte penízky. Pro lepší score přihodíte pár backflipů a hotovo. Altovi schopnosti (nebo bonusy jako je magnet na peníze) můžete několikrát vylepšit. Bohužel jsou upgrady tak drahé, že brzy budete muset vytáhnout kreditku, jelikož tolik penízků ve hře nikdy nenasbíráte.

Na rozdíl od hratelnosti se grafickému zpracování nedá nic vytknout. Ať už jedete v noci, dešti nebo písečné bouři, mapa vždycky vypadá neuvěřitelně kouzelně. Každá mapa má jedinečnou paletu barev a ta se stejně jako hudba mění podle situace. To vede k opravdu dech beroucí atmosféře, kterou nabízí jenom hodně málo mobilních her. Bohužel to kazí reklamy.

Alto’s Odyssey je mobilní hra, kterou si můžou zdarma pořídit vlastníci operačních systémů Android. Ti se bohužel nevyhnou reklamám a nákupům v aplikaci, protože si na rozdíl od vlastníků iOS nemůžou koupit verzi bez reklam. Což se ukázalo jako problém. Normálně, by mi několik reklam ve hře nevadilo, ale Odyssey je hra těžce založená na atmosféře a když vám každých pět minut nabízí nějaké krámy, moc to nefunguje.

Alto’s Odyssey jsem chtěla vyzkoušet hlavně proto, že podle Google Playe mě měla bavit a recenze ji vychvalovaly do nebe. Za sebe musím říct, že tak unešená z ní nejsem. Hra není špatná, ale není ani tak dobrá, abych ji chtěla pořád hrát. Každý nový level nabízí nové výzvy a skoky z obrovských svahů nejsou k zahození, časem ale narazíte na to, že nemáte upgrady a dostáváte se do začarovaného kruhu, odkud vás grafika ani hudba nevytáhne.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *