AMD FIREPRO W4300

AMD se chystá vydat na trh jeden z nevýkonnějších modelů středního typu pro klasické stolní počítače.

AMD FirePro W4300 je výkonná grafická karta s nízkým profilem pro počítače střední třídy. Tento nový model od společnosti AMD je založen na architektuře Graphics Core Next 1.1., konkrétně na čipu Bonaire včetně 768 Stream procesorů a 16 ROP, což tedy není rozhodně nejnovější výkřik počítačové techniky. V podstatě se tedy jedná o stejné GPU, které využívá i novější karta Radeon R7 360. Celková paměť dosáhla na 4GB DDR5, která pomáhá zlepšit celkovou rychlost pracovní stanice a odezvy a plynulejší výkon aplikací. Karta také disponuje celkem čtyřmi rozhraními DisplayPort 1.2 včetně podpory Eyefinity, která díky MST může obsloužit až šest monitorů. Nechybí zde ani podpora rozlišení 4K i 5K. Grafická karta podporuje i funkce AMD FreeSync, OpenCL 2.0 a PowerTune pro řízení spotřeby. Ta ale nedosahuje velkých hodnot. Pouze 50 W, na což bohatě stačí i malý tenký chladič, o nějaké vyšší hodnoty spotřeby energie se tedy opravdu obávat nemusíte.

Dále vám tato grafická karta nabídne podporu funkce GeometryBoost, díky níž GPU umožňuje zpracovávat údaje geometrie rychlostí dvakrát za hodiny cyklu a výsledkem je jednoznačné zdvojnásobení tempa vrcholu zpracování.

Výkon grafické karty uvítají především uživatelé aplikací a programů jako jsou Autodesk AutoCAD, Inventor a dalších, které jsou na výkon počítače dosti náročné.

AMD Fire Pro W4300 patří mezi grafické karty, které vás jednoznačně osloví. Poskytuje skutečný a vyladěný výkon. Výrobce si od plánovaného prodeje, který by měl podle všeho začít v lednu roku 2016 slibuje, že bude o tuto grafickou kartu velký zájem a mezi zákazníky bude velmi oblíbená díky svým perfektním vlastnostem. Překvapí i prý její cena, kterou se nám nepodařilo zjistit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.