AMD Radeon Pro Duo

AMD Radeon Pro Duo

Pokud toužíte po nákupu nové grafické karty a nebojíte se sáhnout hluboko do kapsy a vyzbrojit tak svůj počítač něčím, co bude dosti kvalitní a „rozběhne“ úplně všechno, zpozorněte. Na trh se totiž chystá super grafická karta! Známá společnost AMD, která se specializuje na výrobu počítačové periferie nedávno oficiálně představila nejrychlejší grafickou kartu světa. Konkrétně se jedná o Radeon Pro Duo, která disponuje dvěma čipy s označením Fiji a nabízí výpočetní sílu o hodnotách 16 TeraFLOPS. Pojďme se na ní podívat…

Vysoce výkonná grafická karta s modelovým označením AMD Radeo Pro Duo je v praxi unikatní hybrid mezi grafickými kartami známých modelových řad Radeon a FirePro. V podstatě se tedy dá říct, že společnost AMD tímto vrací velký bojovný úder konkurenci v podobě TITANu. Aktuálně  tak má NVIDIA na trhu z generace Maxwell kartu TITAN X, která poskytuje 6,1 TFLOPS, čili Radeon Pro Duo je se svými 16 TFLOPS na úplně jiné úrovni. V praxi to tedy znamená, že nemůžeme porovnávat jednočipovou kartu s kartou disponující dvěma čipy, ale v porovnání cen novinka od AMD v podobě Radeon Pro Duo nabídne poměrně větší poměr k hrubému výkonu než TITAN X. Rozdíly mezi oběma grafickými kartami jsou také v pořizovacích cenách – první jmenovaná přijde na tisíc pět set a druhá jmenovaná na tisíc amerických dolarů. AMD Radeon Pro Duo je karta, která byla navržena i pro virtuální realitu a hry pro Directx 12. Karta je určena nejen pro hráče, ale také pro tvůrce obsahu pro VR headsety. Chlazení karty je zajištěno vodním chladičem s jedním 120mm radiátorem, který je využíván i u Fury X a spotřeba dosahuje k hodnotám kolem 350 W.

Grafická karta AMD Radeon Pro Duo by podle všeho měla být na českých trzích dostupná během měsíce května 2016. Cena zatím nebyla pevně stanovena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *