Amnesia: Rebirth – NOVINKY – Vrací se král hororu?

Švédské studio Frictional Games se specializuje na děšení hráčů a způsobování doživotních traumat už dlouhou řadu her a i když asi nikdo nevyjmenuje všechny jejich tituly, na jeden se nedá zapomenout – Amnesia. Po 10 letech se hra dočkala pokračování s názvem Amnesia: Rebirth a tentokrát nás zavede na alžírskou poušť.

  • Datum vydání: 20. října 2020
  • Vývojář: Frictional Games
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Linux, macOS

Hlavní hrdinkou nové Amnesie bude Tasi Trianon, která se probouzí na alžírské poušti a nemá nejmenší tušení, jak se tam dostala. Poušť sice nezní jako nejděsivější prostředí pro hororovku, ale podle traileru se o tu správnou atmosféru nemusíme bát, na prosluněné poušti se najde až dost tmavých zákoutí a nepříjemných prostor. Hra sice příběhově nenavazuje na předchozí díl, ale pozorný fanoušek série ví, že v předchozích hrách byla zmíněna expedice na alžírskou poušť a tím se vlastně hra napojuje na celou sérii.

Díky novému zasazení je jedno jestli jste už Amnesii hráli nebo jestli se pouštíte do svého prvního dílu. Cílem hry bude přijít na to co se děje a ideálně i proč. Vývojáři slibují, že se hra nebude odehrávat v retrospektivě a pro hráče bude důležité dávat pozor v přítomnosti. Ve hře dál budou dokumenty, které si můžete přečíst a ty by vám měli napovědět co se kolem děje. Amnestia: Rebirth se dále nebude snažit hráče vyděsit jumpscary, ale bude místo toho budovat atmosféru, ve které se budete bát nakouknout za další roh i když tam pravděpodobně nic nečeká.

Amnesia se po dlouhé době vrací a trh, který je momentálně plný hororových her, dobrá zpráva je, že většina z her s cedulkou „horor“ za moc nestojí. Rebirth tak může díky novým mechanikám předvést, jak by se měli děsit hráči v roce 2020.

Hra vyjde 20. října na PC a PlayStation 4, hra zatím nebyla potvrzena ve verzi pro nové konzole ale vývojáři to nevyloučili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *