Among Us – NOVINKY – Hra, která prostě chytne!

Among Us je hra pro skupinu lidí, kteří už se znají nebo se brzo dobře poznají, a jejichž úkolem je udržet v chodu vesmírnou loď, a přitom plnit řadu povinností s tím spojenou. Jediným problémem na téhle krásné jinak krásné plavbě do hlubin vesmíru je záškodník na palubě lodi. Jeden člen posádky lže ostatním o svých aktivitách a jednoho po druhém se jich zbavuje.

  • Datum vydání: 16. listopadu 2018
  • Vývojář: Innersloth
  • Platformy: Microsoft Windows, Andrioid, iOS

Among Us vyšla už na konci roku 2018, ale tehdy se hra moc nechytila a podle všeho měli vývojáři problémy se servery. Momentálně jde ale o jednu z nejstreamovanějších her na Twitchi. A asi chápu proč, koho by nebavilo vrážet 2D kudlu do zad svých přátel i neznámých lidí?

Hra není zrovna přelomová ať už graficky nebo mechanikami, ale v jednoduchosti je krása. Váš úkol je jednoduchý, ať už hrajete za člena posádky nebo za podvodníka. Jako člen posádky se snažíte dělat svoji práci, a přitom zůstat naživu. Pokud se vám povede odhalit podvodníka, vyhráváte a dožijete se dalšího dne v prázdném vesmíru. Jako podvodník se snažíte zbavit jednotlivých členů posádky pěkně nenápadně, vaším úkolem je nenechat se chytit a ideálně svést svoje protivníky ze stopy.

Among Us je opravdu jednoduchá hra a i když takových už vyšlo hodně, nějak vyčnívá z řady. Hra je pro 4-10 hráčů a můžete si ji zahrát buď před počítač s lidmi, které znáte nebo se můžete přidat k cizincům a zkusit svoje štěstí. Hra se dá hrát i na mobilu, takže si ji můžete s přáteli stáhnout a hrát zatímco sedíte na gauči.

Jediným pravidlem ve hře je neprozradit sebe jako podvodníka a nevyžvanit ostatním kdo vás zabil. Logicky nemá cenu hrát kolo, ve kterém víte, kdo se vás chystá zabít a můžete se mu prostě vyhnout. Stejně tak zkazí celé kolo, když někdo vyžvaní kdo ho zabil v záchvatu vzteku. Osobně si myslím, že se u hry víc zasmějete s přáteli. Ale ať už hrajete s kýmkoliv, určitě se budete bavit.

Na Steamu hra stojí 4 € a nedávno překonala rekord s 1,5 miliony hráči současně ve hře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *