Angry Birds – MOBILNÍ HRY

Co by měl mít v sobě správný smartphone? Facebook, Whatsapp, nebo Snapchat? Jasně, ale přeci jen to není všechno, něco nám tu chybí. Ano, správně, nějaká oddechová hra, která nám skvěle zkrátí nudné čekání u doktora, nebo zdlouhavou cestu autobusem. A jaké hry by Vám neměli v telefonu chybět?

Dneska se podíváme na další z veleúspěšných her, které si získali oblibu mezi hráči po celém světě. Tímto fenoménem se stala hra Angry Birds.

Angry Birds

Poprvé se s ní mohli hráči setkat v prosinci roku 2009, kdy byla vydána první verze pro iOS. O té doby se hra dočkala spousty aktualizací a byly přidány i další platformy, na kterých se ji dá hrát (například Windows nebo Android).

Vývojářem je finská společnost Rovio Mobile, která po velkém a rychlém úspěchu přinesla i mnoho dalších verzí hry, například Angry Birds Epic, Angry Birds Stella nebo Angry Birds Seasons.

Angry Birds

Příběh této logické hry je prostý – parta opeřenců se snaží získat zpět svá vejce, která jim ukradla nepřátelská zelená prasata. Brzy si hlavní postavy, tedy Red Bird, Blue Bird, Yellow Bird a další, získali velmi kladné odezvy nejen od hráčů, ale také od kritiků. Své fanoušky si našla i prasata, která můžete také najít například v samostatné hře Bad Piggies.

Svou popularitou si tato hra vysloužila také vytvoření speciálních plyšových hraček a v neposlední řadě jsme se v letošním roce dočkali také vydání filmu o naštvaných ptácích.

Když se podíváme na počet stažení, patří hra bezkonkurenčně k jedné z nejstahovanějších aplikací na Google Marketu. Zde si ji zdarma pořídilo více než sto milionů hráčů. Téměř pět milionů hráčů poté hru ohodnotilo 4,4 hvězdičkami z celkových pěti. Na App Store je hra zpoplatněna $0,99, což samozřejmě s sebou přináší méně stažení. Ale také zde je hodnocení aplikace velmi vysoké. Poslední verze si vysloužila čtyři hvězdičky z pěti.

Na jaké straně se tedy nacházíte vy? Pomůžete nebohým ptáčkům, nebo jste zloduši, jako zelená prasata?

Ke stažení na Google Play, nebo na App Store.

+ povedená grafika
+ spousta rozmanitých úrovní
+ tématicky laděné speciální levely (halloween, den matek,…)

– některé těžce překonatelné úrovně
– po delší době stereotypní

8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *