Anno 1800 – NOVINKY – Ať žije industrializace!

Zrovna když to začínalo vypadat tak, že velká studia kašlou na pořádné strategie a soustředí se na vytváření Battle Royal titulů, objeví se Ubisoft se skvělou zprávou. Série Anno se vrací. A to nejen na naše počítače, ale zpátky v čase do doby industrializace a obrovských parních strojů.

  • Plánované datum vydání: 26. února 2019
  • Vývojář: Blue Byte Software
  • Vydavatel: Ubisoft Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows

Anno je budovatelská strategie a úkolem hráče je postarat se o to, aby jeho město mělo silnou ekonomiku, stabilní politiku a pokud možno i spokojené obyvatelstvo. První díly série nám představily středověk a provedly nás 15., 16., 17, a 18. stoletím. Poslední dva díly nám naopak ukázali, jak bychom si mohly žít v budoucnosti. Dalo by se tak říct, že Anno 1800, bylo jenom otázkou času.

Vývojáři zatím nezveřejnili moc informací, ale i tak, díky jejich nové službě Anno Union víme, na co zhruba můžeme těšit. Začnete s několika chatkami na mapě, tržištěm a přístupem k základním surovinám. A protože se nová hra bude odehrávat během průmyslových revolucí, dá se čekat, že chatky brzy zmizí a nahradí je továrny a manufaktury. Jenomže by to nebylo Anno, kdyby stačilo postavit pár továren a sbírat peníze.

Základem jsou dělníci, ti však mají vždycky po ruce cedule a pokud se o ně nebudete starat, nebude žádná práce ale stávky. Jakmile se postaráte o dělníky jsou na řadě inženýři a vyšší třída společnosti. Ty uspokojíte jedině širokou nabídkou divadel a muzeí. Jenomže pro exponáty musíte přes moře, a to komplikuje další řadu věcí.

V předběžném přístupu se dozvíme víc informací. Zatím víme jenom to, že nás čeká správa města z opravdu zajímavého období plného revolučních objevů a stávek. Hru si už teď můžete předobjednat a to jak v klasické edici, tak i v Digital Deluxe edici, která zahrnuje i artbook, soundtrack a první DLC The Anarchist. A i když předobjednávky většinou nejsou dobrý nápad, myslím si, že u téhle série se není čeho bát!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *