Anthem 2.0 – NOVINKY – Další pokus o oživení?

Anthem měl po Mass Effect: Andromeda vylepšit pověst studia a ukázat hráčům, že BioWare pořád dokáže vydat hru se skvělým příběhem, která má plnohodnotný multiplayer a tunu obsahu. Místo toho EA vydalo hru, která nebyla hotová a naslibovalo hráčům hory doly. A když už jsme si všichni mysleli, že přišlo oznámení o ukončení vývoje, dočkali jsme se pravého opaku. Chystá se Anthem 2.0!

  • Datum vydání: 22. února 2019
  • Vývojář: BioWare
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Anthem je live service hra, ale podle vánočních dekorací visících na serverech ještě v únoru tak rozhodně nevypadá. Kotaku už v listopadu minulého roku našlo zmínky o plánované přestavbě celé hry, ale do včera to byly jenom nepotvrzené domněnky.

Casey Hudson (generální manažer BioWare) konečně něco napsal na blog BioWare. Ve své zprávě uvedl, že studio na nějakou chvíli přestane vydávat updaty hry a místo toho budou vývojáři pracovat na velkém updatu. BioWare se chce v první řadě zaměřit na hratelnost, zůstanou javeliny i soubojový systém, ale některé funkce budou vylepšeny. Nově bychom se taky měli dočkat větší motivace v podobě lepšího lootu. Časem se snad dočkáme přesnějšího popisu nových funkcí, které se ve hře objeví.

Během příštích pár měsíců, které si studio bere na předělání hry, budou servery hry normálně fungovat. Dál se budou spouštět naplánované eventy a v in-game store se budou objevovat nové položky, ale dokud nebudou hotové úprav hry, nedočkají se hráči žádného většího updatu.

Anthem je hra s obrovským potenciálem, ale zůstává otázkou, kdo ji bude hrát i když ji studio předělá. Už teď jsou servery poloprázdné a že by se někomu chtělo vracet ke hře, která od začátku jenom slibuje se zrovna říct nedá. Spousta hráčů si přeje, aby se studio soustředilo na vývoj Dragon Age 4 nebo dalšího Mass Effectu, ale je i spousta těch, kteří si přejí konec studia jako takového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *