Anthem – NOVINKY – Dostali jsme betu místo dema?

Anthem, jedna z her, na kterou se na začátku nového roku upíná všechna pozornost. A i když hra oficiálně vychází až za měsíc, tento víkend byly otevřené servery pro vlastníky Origin Access, díky čemuž se dala stáhnout demo verze hry a hráči si ji mohli vyzkoušet ještě před samotným pořízením. A světlo, ve kterém se nám Anthem ukázal, dokáže opravdu vykreslit jenom jeden jediný engine.

  • Plánované datum vydání: 22. února 2019
  • Vývojář: BioWare
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Anthem je připravovaná hra od studia Bioware, která sází hlavně na multiplayerovou část. Tu jsme si taky mohli vyzkoušet v demu. V plné verzi by měl být i singleplayer a protože jde o hru od krále příběhovek, očekávání nejsou zrovna nízko, ale my se teď budeme zaměřovat na multiplayer. Na začátek je taky dobré zmínit, že to, co jsme mohli vidět v demu, nemusí nutně být v hotové hře a některé problémy, by měly být do vydání hry odstraněny (doufejme).

První problém s demo verzi se objevil hned při otevření serverů. Jako vždycky servery neměly dost velkou kapacitu, aby se na ně dostali všichni hráči. Tenhle problém se objevuje úplně vždycky a úplně vždycky všechny překvapí, že o novou hru je zájem. Nemyslím si, že je tak těžké spočítat si předobjednávky, přidat k tomu nějaké procento z Origin Accessu a zapnout servery, ale co já vím…

Každopádně, když už se dostanete do hry, nebudete zklamaní. Alespoň ne na první pohled. Město, ve kterém začínáte vypadá pěkně, můžete najít pár NPC na pokec a celkově je na co se dívat. Samotnou akci začnete nasoukáním se do javelin suitu a výběrem mise.

Před tím, než si vyberete misi, můžete zavítat do customizačního menu. Už nějakou dobu víme, že všechny obleky si bude hráč moct upravit k obrazu svému a podle dvou měn v rohu obrazovky je asi jasné co přijde. Vypadá to tak, že Anthem bude plný mikrotransakcí a customizovatelných skinů (protože proč si nepřiplatit u AAA hry?).

Hra jako taková není špatná. Máte jasný cíl a spoustu věcí k objevování. Jestli patříte k šťastlivcům, kteří dostali víc než 15 fps v kombatu, nemůžete popřít potenciál hry. Létání v obleku je neuvěřitelně zábavné a soubojový systém převzatý v Andromedy prostě funguje. Osobně asi vidím v Anthemu víc Andromedy, než bych chtěla, ale nemůžu si pomoct.

Nejvíc se těším na singleplayer Anthemu. Je sice super, že můžete létat s kamarády po planetách a plnit úkoly, ale mě to zase tak moc nebere. Anthem má velký potenciál, ale ještě větší konkurenci. Upřímně? Taky si 22. února radši zahraju nové METRO!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *