Anthem – NOVINKY – Tak hra vyšla, co teď?

19. 02. 2019 Nikola Štěrbová
1 161 zhlédnutí

Kolem Anthemu byla až do samotného vydání spousta otazníků. Sice jsme měli možnost vyzkoušet si demo verzi hry ještě před vydáním a něco málo z toho vyvodit, ale vzhledem k tomu, že demo nefungovalo tak jak mělo a nebylo vidět všechno, museli jsme čekat. Hry jsme se sice dočkali, ale ukázalo se, že jde spíš o průměr než slibovaný zázrak.

 • Datum vydání: 15. února 2019
 • Vývojář: BioWare
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

O čem vlastně Anthem je, ptáte se? Jde o open world looter shooter záležitost, ve které se s pomocí mechanizovaných obleků Javelin snažíte získat zpět slávu, ztracenou v úvodní cutsceně. Co se vlastně stalo a proč všichni freelanceři přišli o svoje postavení mi není úplně jasné, ale nejspíš se to dozvíme v průběhu hry. Každopádně kvůli tomuto malému zádrhelu přijdete o veškeré vybavení a začínáte pěkně od nuly.

Samotné mise ve hře jsou poměrně jednoduché. O dost jednodušší, než byste možná čekali a jde o to dostat se z bodu A do bodu B a přitom zničit nepřátele. Na konci mise si vyzvednete loot, vyslechnete si na základně nové informace, a tak pořád dokola. Předpokládám, že hra je zábavnější s přáteli, se kterými můžete odehrát celou kampaň, ale nemůžu to zaručit.

Celá zábavná část Anthemu se točí kolem souboje a přípravy na boj. Loot je jedna z nejdůležitější věcí a čím lepší vybavení najdete, tím šťastnější budete. Po každé misi si můžete změnit svůj loadout a díky tomu můžete experimentovat a vytvářet jedinečné postavy. Mikrotransakce jsou součástí hry, ale všechny věci v obchodě jsou pouze kosmetické a nemusíte si je kupovat.

Zatímco příběh podle mě silně pokulhává, létání v javelinu je hlavním tahákem hry a vývojářům se opravdu povedlo. Situace je taková, že sice můžete po mapě létat, jak se vám zachce, ale oblek se přehřívá. A zchladit se dá průletem vodou nebo přistáním. Díky čemuž musíte plánovat svoji cestu tak, abyste opravdu někam doletěli. A máte o důvod víc potápět se a hledat loot pod hladinou.

Anthem rozhodně není špatná hra, je tady jedno velké ale. Nemám chuť ani potřebu pokračovat. Létání je zábava a bojový systém se taky povedl. Navíc pokud zrovna Frostbite nestávkuje a loadí svět i cutsceny bez problémů, vypadá hra úžasně. Jenom nějak chybí motivace k hraní. Sice pořád dostáváte nové a lepší vybavení, ale k čemu mi to je? Celkově jsem ze hry momentálně trochu zklamaná, ale možná v ní stačí strávit nějaký čas navíc.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0