Apex Legends – RECENZE – Battle royale od EA – 2/2

V minulém článku jsme si základně popsali hru Apex Legends a teď se pojďme podívat na podrobnosti. Dalším zajímavým aspektem hry je, že je zdarma a není to moc poznat. Samozřejmě máte nějaké hrdiny a skiny zamknuté, ale jde si to odemknout i herní měnou, která není za reálné peníze, a v tom Apex překonává PUBG, které je placené. V placené hře prostě neočekáváte spam herních itemů za reálné peníze, ale na to PUBG bohužel kašle. I přesto, že je PUBG placená hra, tak vytvořila systém otevírání krabic stejně jako má CS:GO, které je ale zdarma. Takže za tento přístup má Apex hodně plusových bodů. 

Samotný gameplay spočívá v hledání čím dál lepších zbraní a itemů. Brnění a attachementy zbraní jsou odstupňované barevně a to dle jejich hodnoty. Běžné itemy jsou šedé, epické fialové, se speciálními schopnostmi žluté, přičemž ty nejlepší jsou samozřejmě nejvzácnější. Brnění obsahují i speciální štít, který vám poskytuje dodatečnou ochranu dle jeho kvality a díky tomu se vám pravděpodobně nikdy nestane, že po 15 minutách hraní a hledání lepších itemů vám přiletí headshot a hra končí. A když už přeci, tak Apex poskytuje i skvělý systém respawnu hráčů. V první řade dostanete knock-down a váš teammate vás může během několika vteřin zvednout, případně když máte nejlepší brnění, tak se můžete zvednout i sami. Pokud vás protivník rozstřílí i v knock-downu, tak máte stále šanci. Váš teammate musí z vašeho těla zvednout přibližně do 60 vteřin token, s kterým může následně běhat po mapě a na určitých místech ho použít k vašemu oživení a vy tak znovu z letadla spadnete na mapu. Sice bez žádného vybavení, ale i tak máte šanci se do hry ještě zapojit. 

Z výše zmíněných důvodů tak snad vyplývá, že Apex Legends poskytuje skvělý způsob týmové zábavy. V kombinaci s tím, že je hra free to play od nás dostává téměř plný počet bodů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *