Apex Legends – RECENZE – Battle royale od EA – 1/2

Zanedlouho to bude rok od vydání Apex Legends, tak se pojďme podívat, zdali je to opravdu jenom další battle royale nebo může nabídnout něco víc. 

Apex Legends vydala společnost Electronic Arts a tak se jedná o to menší procento her, které nenajdete na Steamu, ale pouze v Origin klientu. Hra je free to play a v současnosti již běží 3 sezóna, která skončí 4. února. Pokud jste fanoušky FPS série Titanfall, tak budete mile překvapeni. Apex Legends je zasazena do stejného světa a časově se odehrává 30 let po událostech z Titanfall 2. 

Kam ale zasadit Apex Legends mezi současnými battle royale? Máme tu extrémně realistické PUBG, „kreslený“ Fortnite, polozapomenuté GameZ a pak různé nástavby již vydaných FPS her na formu battle roayale. Apex Legends si ze všeho vypůjčuje trochu a vytváří velmi ojedinělý a zábavný herní svět. 

Abychom si to ale shrnuli – herní aréna je pouze jedna a nenajdete zde více map jako například v PUBG. Lze hrát pouze ve squadech a to o počtu 3 hráčů. Celkem padá na mapu vždy 20 týmů. Vyhrává pouze jeden. Ke konfliktu s ostatními hráči vás nutí zóna, která se smrskává jako v ostatních battle roayale. A teď již k tomu zajímavějšímu. 

Apex Legends by se dalo z hlediska hrdinů přirovnat k Overwatch. Na výběr máte několik základních hrdinů s 2 bonusovými aktivními spelly. Každý je vhodný na něco jiného. Klasicky naleznete trojici classů jako je defender, medic, fighter. Každý hrdina má základní spell, který se načítá cca každých 10 vteřin a potom ultimátní, který použijete v jednom kole jenom párkrát. Ve hře se navíc nenachází fall damage, mapa je propletena sítí lan, po kterých můžete jezdit a hra se tak stává mnohem akčnější a intenzivnější oproti zmiňovanému PUBG a přitom neopouští nutnost velmi strategického myšlení, které již tolik nenalezneme ve Fortnite, kde vždycky prostě můžete zběsile stavět stěny. Dva aktivní spelly nedělají ze hry chaos a po několika kolech pochopí principy hry opravdu každý. 

Pokračování v dalším článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *