Aquatico – Moje vlastní, lepší Rapture!

Budovatelské strategie se zajímavým nápadem jsou vždycky takovou lahůdkou. Takže, když se objevila úplně nová podvodní strategie Aquatico s cílem postavit město pod vodou, a která podle mě úplně odkazuje na stařičký Deep Sea Tycoon, nemůžu to jenom tak přejít.

  • Datum vydání: Q4 2022
  • Vývojář: Digital Reef Games
  • Platformy: Micosoft Windows

Otázky typu jak se lidstvo dostalo pod vodu a proč už si lidé nestaví domy na pevné hlíně se spoustou vzduchu kolem, jsou dobré. A rozhodně si zaslouží odpověď. Já vím jenom to, že je povrch země zničený a mám rozmístit domy na mořském dně.

Těmi asi nejzákladnějšími složkami hry bude těžba a stavba. Vývojáři popisují Aquatico jako surviving simulator. Takže se dá čekat právě hledání užitečných surovin, jejich získávání a následná přeměna v podvodní domky, továrny a bary spojené průlezy místo cestiček.

Víme taky, že hra si rozumí s moderními technologie a tak trochu sci-fi zasazením. Průzkumné ponorky nebo na dálku řízené drony jsou důležitou součástí infrastruktury, kterou se tady snažíte vybudovat. Nakonec proti vám stojí podmořský život, prostředí a hektolitry slané vody.

Výzkum a objevování nových technologií tady proto taky hraje svou roli. Základní generátory kyslíku vydrží jenom pro pár lidí a nebudou fungovat celý jejich život. Tlak vody kolem drtí každou budovu bez přestávky a mořští predátoři si brousí zuby na první oběti vašeho neúspěchu.

Aquatico vypadá jako víc než slibná budovatelská strategie. Dovedu si představit, že podobně jako třeba v Survivng Mars nebo už zmíněném Deep Sea Tycoon v ní strávím desítky hodin. Po grafické stránce vypadá víc než lákavě a hluboký oceán přidává jakýsi element nebezpečí a přitažlivosti. Protože prostě víte, že při první problému můžete přijít o celé město.

Hra by měla být hotová do konce roku, na Steamu je už teď dostupná bezplatná demoverze hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *