Arcade Paradise – Vpředu prádelna, vzadu herní doupě!

Kdybych měla tvrdit, že mi něco říkají nelegální herny za prádelnou, vdeopůjčovnou nebo podobným počestným podnikám, byla by to lež. A vlastně tvrdit, že si nějak moc pamatuju herní automaty v podobě formule taky moc nemůžu. Ale vyzkoušet jsem si to chtěla, ne že ne, alespoň částečně.

  • Datum vydání: 11. srpna 2023
  • Vývojář: Nosebleed Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch, Amazon Luna

Management simulátor o provozu vlastní prádelny s herním doupětem za dveřmi vzadu dostal název Arcade Paradise. A i když se po vás chce hlavně na začátku vybírat prádlo z praček, strkat ho do sušiček a odstraňovat žvýkačky z povrchu kolem za tučný bonus, časem se dostanete i ke hraní. A je fajn, že jsou automaty ve hře plně hratelné a docela originální.

Od osmdesátek až po naši dobu (skoro), od placatých postaviček ke 3D, je tady tak nějak všechno. A můžete si vybírat co se k vašim zákazníkům dostane. Jenom pozor, aby vás nechytili. Ani ne tak policie a státní složky, ale otec vaší postavy, který čeká, že povedete opravdu úspěšnou prádelnu, ne hernu.

Můj hlavní problém s celou touhle záležitostí je čas. Ne, že bych zrovna někam spěchala, ale hra se točí hlavně kolem bubnů praček a sušiček. Prádlo se do nich samo nenaloží ani se nevytáhne a to je všechno na vás. Jedna várka zabere vyprat asi 2-3 minuty reálného času a to není moc. Jenomže v herním čase jsou to 2-3 hodiny. A vy tak pěkně rychle properete celý den. A jako ve skutečné práci se k tomu zábavnému dostanete tak pozdě, že už ani nemáte chuť.

Arcade Paradise by se mohla trochu víc zaměřit hlavně na automaty. Každý má svoje statistiky, ukazuje jak moc se líbí lidem a kolik času tam strávili. A samozřejmě jak moc vydělává a to je podle mě to hlavní, na co by se hra mohla soustředit.

Jako oddechovka to není vůbec špatné. A na pár hodin je to zábava, pa už ne tak moc. Ale hra je na Xbox Game Passu, takže se dá vyzkoušet v ceně předplatného.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *