Ash of Gods: The Way – Tahové RPG s kartami a vikingy!

Ash of Gods je jedním z těch titulů, o kterém buď už víte a pravděpodobně vás hodně baví nebo nemáte tušení o co jde především proto, že jdou karetní tituly mimo vás. No a už podle téhle první věty asi víte, jestli se budete o mazaného ne tak úplně klona Banner Sagy s přidanými kartami dál zajímat nebo ne. Já jenom hned na začátek dodám, že je o co stát a dál se pobavíme o tom proč.

  • Datum vydání: 27. dubna 2023
  • Vývojář: AurumDust
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Ash of Gods je takové taktické RPG s působivým grafickým zpracováním, plně dabované a samozřejmě příběhem, který se nedá vynechat. Dvě frakce, neustále se mezi sebou přetahující o to kdo je lepší, ničí životy všem kolem. Třeba Finnovi, který se díky nim stal sirotkem a dostal se tak pod Eikovu ochranu. Kdo to je není potřeba teď řešit. To důležité je, že abyste zachránili Eikův (a svůj) klan musíte vyhrát karetní turnaj.

A protože právě tenhle turnaj připravuje nicky na budoucí velitele armád, je tak nějak nutností zabodovat. Přitom se pokusíte špehovat své nepřátele a udělat si přehled o tom co a jak. Na bojišti i mimo ně. Finn má u každé volby morální dilema a hezky to hraje do karet celé hry.

Ash of Gods: The Way není první hra v sérii, ale jako první představuje mechaniku ovládání celého balíčku. Nemusíte tak táhnout s jednotkou, ale rovnou máte v dispozici i kouzla a další výhody. A když se ocitnete i tak v koncích, můžete využít generála. Jednou za kolo za vás rozhodne umělá inteligence co je nejlepší další krok na cestě k mrtvému nepřátelskému generálovi, pokud si to budete přát.

Nemusíte se bát, že by hra byla nějak jednoduchá díky téhle pomoci a skládání těch nejlepších jednotek do balíčku. Hra vás vede ke čtyřem velkým soubojům a každý se hraje podle jiných pravidel. Nevystačíte si tak s jediným balíčkem a strategií, ale to je podle mě dobře. Finn se prostě musí pořád snažit a vy vlastně taky.

Takže, je Ash of Gods: The Way dobrá hra? Stojí za ten čas? Podle mě jo. Teda v případě, že nepotřebujete rychlou akci v každé vteřině a nevadí vám trochu zpomalit a zamyslet se. Hra navíc hezky klade výzvy jednu za druhou hráčům po cesty a pořád jste ve střehu, jenom trochu jinak než u FPS titulů.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *