Ashes of Singularity – RECENZE

01. 06. 2016 Filip Starý
1 157 zhlédnutí

Od března tohoto roku si můžeme na Steamu pořídit novou real-time strategii Ashes of the Singularity. Za titulem stojí studio Stardock Entertainment, které rozhodně není nováčkem ve tvorbě strategií, viz úspěšný titul Galactic Civilizations z roku 2003 a jeho další pokračování.

Po prvním spuštění hry je hráč vtažen do jednoduchého příběhu a okamžitě je zasypán informace o prvních krocích ve hře. Vizuální stránka hry je zpracovaná dobře, ale rozhodně hned neuchvátí. To, co hráče nepustí do menu s tlačítkem odejít je především hratelnost a umělá inteligence.wcuC4

Po pár desítkách minut je již jasné, o co vlastně půjde a leckterý hráč může spatřit podobnost s populárnějšími tituly. Ve zkratce je nutné budovat armádu a zničit nepřítelův nexus. Čím je tedy Ashes of the Singularity odlišný? Jak již bylo řečeno, zaujmout dokáže především umělá inteligenci. Hra nás nechává vybudovat masivní armádu, díky které budeme svědky opravdu neobyčejných bitev, a ještě k tomu se dokáže sama rozhodovat. Abych byl konkrétnější, v Ashes of the Singularity nebudete muset zdlouhavě klikat a kontrolovat, zdali máte všechny jednotky označené a pak klikat na co má obrovská armáda zaútočit. Armádě zavelíte a ona jde. Sama dokáže vyhodnotit, které jednotky by měli být v bitvě v popředí, letecké jednotky automaticky bombardují cíle, které vyhodnotí jako nejdůležitější pro váš úspěch v bitvě a to se opravdu hodí, protože se díky tomu můžete věnovat vylepšování základny, stavění dalších jednotek a útočit ze zálohy. Co ale většinu hráčů nepotěší? Nepřítel v kampaně dokáže totiž „myslet“ také a tím se samozřejmě zvedá obtížnost.Surrounded2

Zejména také díky dobré optimalizaci si můžeme hru užít i bez extrémních hardwarových nároků a to rozhodně potěší, hlavně když vám po mapě běhají stovky jednotek.

Stardoct Entertainment rozhodně splnili očekávání s další skvělou real-time strategií. Teď již vše záleží jenom na tom, jak se vývojáři budou hře věnovat nadále a jestli jí dokáží udržet dlouhodobě hratelnou tak, aby se z ní nestaly stereotypní souboje obrovských armád.

+ Kvalitní RTS s moderními prvky a velkým potenciálem.

– Velmi záleží na tom, jestli bude studio hru udržovat dlouhodobě aktuální.

Hodnocení: 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0