Ashwalkers – RECENZE – Země pohřbená pod tunami popele!

Země se znovu potýká se sérií geologických katastrof, které navždy změní její tvář. Popel z vybuchujících sopek pomalu, ale jistě zarývá každý kousíček země a jedinou záchranou lidstva je skoro mýtická stanice se zásobami jídla, vody, elektřiny… Malá skupinka průzkumníků se proto vydává na cestu, aby zjistili, jestli je ještě nějaká naděje pro zbytek přeživších.

  • Datum vydání: 15. dubna 2021
  • Vývojář: Nameless XIII
  • Platformy: Microsoft Windows, Android

Ashwalkers se označuje jako survival adventura. Země je z větší částí pohřbená pod tunami popelu a poslední lidé zoufale hledají svoji záchranu. Malá skupinka čtyř průzkumníků se vydává na nebezpečnou cestu ke stanici s jediným úkolem, zjistit, jestli je cesta bezpečná i pro zbytek komunity.

Každý z průzkumníků má vlastní statistiky a je potřeba zajistit, aby žádný z nich neměl hlad, žízeň, nebyl unavený, neklesla mu morálka. Prostě se je snažíte udržet naživu, za každou cenu, protože každý člen skupiny přispívá něčím jiným, někdo se vyzná v mapě, další člen vsází na svaly. A každá z těchto schopností se hodí v jiné části hry.

Gameplay je jednoduchý, hráč klikne na část mapy a skupinka se tím směrem rozejde. Kolem jsou různé předměty jako je dřevo nebo léky se kterými se dá manipulovat, případně je sebrat. Na cestě se dají potkat další přeživší a nepřátelské potvory a každé z toho vede k nějaké interkaci. Jakmile se skupinka utáboří, objeví se interakce jako je hlídání tábora, odpočinek nebo povídání si u ohýnku. A všechny interakce ve hře mají vždycky nějaké následky, dobré i špatné. Jinými slovy se ve hře pořád mezi něčím rozhodujete a samotný survival aspekt trochu ustupuje do pozadí.

Grafické zpracování Ashwalkeru je přinejmenším originální. Moc často nehrajete šedobílou hru s občasným zábleskem červené. Ne, že by hra neměla dobrou atmosféru, právě díky absenci barev. Ale jak dlouho se vydržíte dívat na šedý svět?

Ashwalkers se kromě hromady morálních voleb chlubí i 34 různými konci. Za asi dvě hodiny zvládnete projít celou hru, takže se znovuhratelnost celkem hodí. Víc než survival hra Ashwalkers působí jako série morálních rozhodnutí, díky kterým se dostanete na konec. A to není špatné, za 12€, je to vlastně celkem fér.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *