Assasin’s Creed Odyssey a mýtické bytosti – TÉMA

Za dveřmi je další díl oblíbené série o cechu nájemných zabijáků jménem Assasin’s Creed. Nejnovější díl nás zavede do starověkého Řecka, podtitul nového Assasin’s Creed je totiž Odyssey. Tato série her je velice oblíbená a herní vývojářské studio Ubisoft to dobře ví, a i proto již dlouho hráče krmí novými díly této série. Již jsme se podívali do Itálie, na moře, do viktoriánského Londýna, do antického Egypta, a nyní konečně přichází řada na starověké Řecko. Assasin’s Creed se tak dá snadno nazvat neskrytou učebnicí dějepisu. Když se ale řekne starověké Řecko, kde komu se vybaví mytologie. Jak to bude s mytologií v novém Assain’s Creed?

V novém traileru na Assasin’s Creed Odyssey můžeme vidět, jak hlavní postava pořádá hon na bájnou Gorgonu Medusa. Toto stvoření je napůl žena, napůl had a má speciální schopnost jediným pohledem proměnit kořist v kámen. To se stalo osudným mnoha vojákům, kteří se rozhodli mocnou Medusu udolat. Hlavní postava Assasin’s Creed Odyssey se bude muset vydat až na vrch, kde sídlí Medusa, a zabít ji, stejně jako se to podařilo bájnému jinochovi Perseovi. Ten usekl její hlavu, kterou pak později použil na poražení mytologického mořského monstra Krakena. V novém traileru je vidět boj s Medusou i její schopnost proměnit cokoliv živého v kamennou sochu.

Podle slov vývojářů mají podobné mytologické bytosti své místo v příběhu Assasin’s Creed Odyssey, neboť jde o neoddělitelnou součást řecké mytologie a rozhodně není možné, aby byl příběh vyprávěn bez vlivů nadpřirozených sil a fantasy prvků. Dočkáme se tedy i bájného Minotaura, Kentaurů, podsvětí a dalších klasických aspektů řecké mytologie?

To se dozvíme 5. října, kdy nový díl série Assasin’s Creed vychází. Hra bude dostupná na PC, Xbox One a také PlayStation 4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.