Assassin’s Creed – Nový díl série v historickém Japonsku přichází v roce 2024

Ubisoft se rozhodl vrátit se s plnou silou a přinést velký comeback série Assassin’s Creed. Nejenže chystají nový díl s názvem Mirage, který hráče zavede do Bagdádu a má se vrátit ke kořenům série, ale připravují také mnoho dalších her. Některé z nich byly oznámeny samotným Ubisoftem, zatímco o dalších jsme se dozvěděli neoficiální cestou. Nyní se zaměříme na projekt s kódovým jménem Assassin’s Creed Codename Red, který hráče přenese do historického Japonska, jak si fanoušci dlouho přáli. Existují další náznaky, že bychom se mohli dočkat této hry již příští rok.

twitter

Specializovaný kanál Access The Animus upozornil na skutečnost, že Ubisoft již před časem začal hledat partnery pro tento díl. Arisa Lagunzad z Ubisoftu ve svém příspěvku na síti LinkedIn naznačuje, že se jedná o největší blockbuster roku 2024. I když by se dalo namítnout, že se jedná možná jen o předběžný plán nebo omyl, důvěryhodnost tomuto informaci dodává skutečnost, že později byl příspěvek upraven a zmizela zmínka o roce 2024. Vypadá to tedy spíše tak, že někdo nechtěně unikl s informací předčasně.

Magazín Insider Gaming také tvrdí, že se hry dočkáme příští rok, i když Ubisoft zatím oficiálně neoznámil žádné podrobnosti nebo teaser. Je možné, že Ubisoft se v současné době zaměřuje na propagaci aktuálních projektů. Insider Gaming uvádí, že hra je ve stavu, kdy je možné ji hrát, a nabídne dva hlavní hrdiny. Bude se zaměřovat na stealth a plížení, a důležitou roli bude hrát schovávání těl, skrývání v trávě nebo zhasínání světel. Podle informací od Toma Hendersona se jedním z hrdinů stane samuraj (žena) a druhým šinobi/nindža, který je prý uprchlík z Afriky.

Projekt Assassin’s Creed Codename Red bude součástí nové platformy Assassin’s Creed: Infinity a vývoj vede studio Ubisoft Quebec. Tato hra je označována jako třetí kapitola v historii celé série Assassin’s Creed a přinese změny ve hratelnosti a technologii, plně podporující nové konzole. Ubisoft slibuje ještě dynamičtější svět, který se bude vyvíjet okolo hráče, a větší realismus díky animacím a komplexnějšímu prostředí. Ubisoft plánuje podporovat hru Assassin’s Creed Codename Red dlouhodobě po vydání dalšími rozšířeními.

Momentálně Ubisoft pracuje na minimálně 11 hrách ze série Assassin’s Creed. Nejbližší je Mirage, který vyjde 12. října. Tento díl má být kompaktnější než poslední tři velké hry a navazuje na hratelnost prvních dílů série. Původně mělo jít o DLC pro hru Valhalla, ale nakonec se vyvinulo v samostatnou plnohodnotnou hru. Další hrou na seznamu je Assassin’s Creed Nexus, která také vyjde ještě letos. Možná se dočkáme i mobilní hry s názvem Jade, která se odehrává v Číně. Poté následují hry Codename Red, Hexe, Invictus, Nebula, Raid, Echoes, Nexus 2 a remake Black Flagu. Ubisoft se tak zřejmě chystá vrátit k pravidelnému ročnímu vydávání her ze série Assassin’s Creed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *