Assassin’s Creed Odyssey -TÉMA – Ubisoft překvapil!

Ubisoftí série Assassin’s Creed je již pevně ukotvena v myslích všech hráčů. Přeci jenom minulý rok oslavilo studio Ubisoft desetileté výročí od vydání prvního dílu, a to už je slušná doba. Jedná o sérii her, od kterých víceméně vždy víme, co očekávat. Většinou nás to tak nemůže zklamat, ale bohužel ani nijak extrémně nadchnout. Sem tam ale udělá studio trochu výjimku a pustí se do témat trochu netradičních. Jako příklad si můžeme uvést rok 2013, kdy přišel díl s podtitulem Black Flag. Proč tohle vůbec zmiňujeme? Protože nový Assassin’s Creed Odyssey je novinkou, která taktéž ztvárňuje nečekané období a téma – peloponéskou válku. Období, ke kterému nemáme moc historických pramenů a od dob jeho slávy uplynulo přes dva tisíce let.

Odyssey je ale příjemnou novinkou v mnoha směrech. Začněme skvěle zpracovaným prostředím Řecka, kde se ocitáte uprostřed války mezi Athénami a Spartou. Vy navíc můžete pohodlně balancovat mezi oběma světy a hlavní hrdina nemá danou příslušnost. Mapa je opravdu rozlehlá a její důkladné prozkoumávání zabere pořádnou dávku hodin. Pomocníkem je orlí zrak, díky němuž se můžete lépe zorientovat.

Když už je řeč o mapě, tak je nutné podotknout že obsahuje opravdu spoustu ostrovů, které můžete ve Středozemním moři navštívit. Zde můžeme vidět spojitost s Assassin’s Creed Black Flag. V Odyssey totiž také můžete brázdit vody a užívat si pořádné herní volnosti.

Jak již bylo trochu naznačeno, příběh se točí okolo peloponéské války a tou patrně největší novinkou je jeho konstruování. Poprvé totiž nesledujeme na pevno napsaný scénář a v dialozích se objevují možnosti volby. Do jaké míry to opravdu ovlivňuje příběh je otázkou, ale vaši postavu to může formovat dle vašeho vkusu. Celý příběh trochu kazí dabing hry. Většina postav se totiž vyznačuje naprosto divným a ruským přízvukem, který nemá s antickým Řeckem nic moc společného.

Souboj bitev zůstává věrný klasickému Assassin’s Creed konceptu a popravdě, zde nikdo nečeká velkou změnu. Vše je v duchu kvalitního RPG, nalezneme spoustu zajímavých itemů, zbraní a brnění vyvíjejících se s vaší postavou. Za zmínku snad stojí jenom nemožnost využívat typický kulatý štít a vám tak zbývá jenom skvěle časovat výpady nepřátel a udeřit speciálním skillem, který můžete použít při načerpání adrenalinu. (něco jako many)

Není prostě divu, že Assassin’s Creed Odyssey sklízí tak dobrá hodnocení. Ubisoft dokázal sérii oživit a poskytnou skvělou zábavu na spoustu hodinou. Vyjma toho dabingu tedy musíme zatleskat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.