Assassins Creed Valhalla – RECENZE – Co čekat?

Assassins Creed si jako série prošla několika převratnými změnami a poslední tři díly se už nenesou v duchu historické přesnosti, ale trochu víc těží z mytologie a bájí. Assassins Creed: Valhalla navazuje na poslední dvě hry a bere hráče na epickou výpravu do vikingy okupované Anglie.

  • Datum vydání: 10. listopadu 2020
  • Vývojář: Ubisoft Montreal
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Xbox Series X a Series S, PlayStation 4, PlayStation 5, Google Stadia

AC: Valhalla vypraví příběh válečníka Eivor, který má dobrý důvod nemít v lásce Angličany. Na začátku hry si sami můžete vybrat, jestli chcete hrát za muže, ženu nebo má hra pohlaví střídat za vás. Je ale důležité zmínit, že pokud nechcete pohlaví měnit manuálně, hrajete spíš za ženu a jenom občas se objeví muž.

Příběh je celkem zajímavý, hlavně prvních pár hodin hry. Jakmile se dostanete do Anglie, příběh trochu ustoupí do pozadí a vy běháte po mapách a dosazujete na trůn ty správné lidi. Když vylezete z Animu, všimnete si, že se vrátili dvě postavy z původní série – Rebecca a Shaun. Hra má tedy rozjetý slušný příběh a jestli se vám bude po dohrání líbit nebo ne, je jenom na vás.

 Hra už v prvních trailerech slibovala hlavně dobývání nových území a budování vikingských vesnic na břehu Anglie. Je jenom na vás, jestli se rozhodnete nějakou osadu vydrancovat nebo zachránit. Samozřejmě nesmíte zabíjet nevinné vesničany, ale klidně jim můžete zapálit střechu nad hlavou a sebrat dobytek.

Když už jsme u drancování, soubojový systém je skvělý. Bojovat můžete v podstatě s čímkoliv, co alespoň vzdáleně připomíná zbraň a s animacemi si vývojáři vážně pohráli. Kolem už nelátají jenom kapky krve, ale i kusy těl. Novinkou je slepá mapa dovedností, má hráčům sice pomoci vylepšit si svůj charakter, ale je přinejmenším zmatená. V reálu si něco vylepšíte a pak zjistíte, že je to k ničemu a jdete si body přerozdělit.

Assassins Creed Valhalla je nástupce Oddysey a Origins a i když chvílemi máte pocit, že se vrací ke kořenům série, zjistíte, že spíš ne. Stejně jako všechny hry od Ubisoftu je Valhalla plná bugů a některé už vyřešil první patch, ale jde spíš o menší problémy. Celou hru můžete dohrát za nějakých 60 hodin a když poctivě procházíte všechny lokace, dostanete se na 120. Nejhorší částí hry je podle mě příběh, protože i když jsou jeho jednotlivé části zajímavé, dohromady moc nefunguje. A proto je nejlepší soustředit se na krásně zpracované detaily a běhání po mapě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *